Zayıflatan Ultra Şifalı Bitkiler

Kilo verdiren şifalı bitkiler, zayıflatan şifalı bitkiler, hangi bitkiler zayıflatır, hangi bitkiler kilo verdirir, hangi içecekler zayıflatır, hangi içecekler kilo verdirir?

Şifalı bitkiler pek çoğumuzun farklı nedenlerle başvurduğu bir yöntemdir. Bitkilerin sağlığımıza ve hastalıkların tedavisine çeşitli faydaları vardır. Bunun yanı sıra zayıflatan şifalı bitkiler de bulunmaktadır ve kilo verme sürecinde sizin en yakın yardımcınız olarak görev alırlar.Bu zor süreçte şifalı bitkilerin gücünden yararlanmak süreci kolaylaştıracaktır. Diyetlerin yanında bu şifalı bitkilerin çaylarını tüketmek pek çok kişinin başvurduğu bir yöntemdir. Peki bu bitkiler zayıflamaya nasıl yardımcı oluyor diyecek olursanız; aslında hepsinin farklı etkileri vardır. Kimileri metabolizmayı hızlandırır, kimileri yağ yakımını artırır, kimileri idrar söktürücü etkiye sahiptir. Bu etkileri ile zayıflatan şifalı bitkiler olarak diyetlerinizde yer edinirler. Bu bitkiler şu şekildedir:

İŞTE DOĞRU BİR DİYETLE BİRLİKTE ZAYIFLATAN ULTRA ŞİFALI BİTKİLER

Maydanoz: Diyetlerde maydanoz suyu olarak daha çok kullanılmaktadır. Maydanozun zayıflatıcı etkisi diüretik özelliğinden ileri gelir. Yani idrar söktürücü etkisi vardır. Ayrıca sindirim sisteminde de hazımsızlığı gidermek sindirime yardım etmek gibi olumlu etkileri vardır.

Yeşil çay: Yeşil çay bildiğiniz gibi son yıllarda oldukça popüler nerdeyse her diyette ve sağlıklı yaşam programında bu çaya yer veriliyor. Antioksidan özelliği ile çok sağlıklıdır ve kansere karşı savaşmaktadır. Vücuttan toksinleri atarak da zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Biberiye: Biberiye yağ metabolizmasına olan etkisiyle zayıflatan bitkilerden biri olmuştur.  Biberi yağı şeklinde bölgesel zayıflama için kullanılmaktadır. Bölgesel zayıflama da pek çoğumuzun aradığı şey olduğunda biberiye yağı oldukça popülerdir. Biberiye yağının zayıflamak istenen bölgeye sürülerek uygulanması bölgesel zayıflamaya katkı sağlamaktadır.

Mate yaprağı: Birçok ülkede zayıflamak için başvurulan bir şifalı bitkidir. Vücuttaki fazla suyu atması ve iştahı azaltması ile zayıflamaya yardım eden bir bitkidir.

Sinameki: Sindirim sistemini iyileştirici etkisi vardır yani sindirime yardım eder ve hazımsızlık sorunlarının önüne geçer. Tek başına kullanıldığında bulantı ya da kusma gibi pek çok yan etkisi görülebilir. Bu nedenle nane ile beraber desteklenerek kullanılması tavsiye ediliyor.

Isırgan otu: İdrar söktürücü özelliği ile zayıflamanıza yardımı dokunacak bir şifalı bitkidir. Bu sayede vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur böylece de ödemden kaynaklanan kiloyu vermiş olursunuz.

Ardıç tohumu: Bu bitkinin de sindirim sistemine olan etkileri vardır ve bu şekilde kilo vermeye yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN