Yüzü İnce Göstermenin Yolları

Yüzü İnce Göstermenin Yolları

Yüzü ince göstermek isteyenlerin ilk dikkat etmeleri gereken nokta, çok koyu renkli allıklardan kaçınmak olmalıdır. Şeftali rengine yakın veya açık pembe olan allıklar kendinizi daha ince göstermek için olmazsa olmazlar arasında. Allık uygulamanız sırasında standart allık uygulamasının aksine elmacık kemiklerimizin alt kısmına ve alt kısmına hafif bir şekilde abartmadan uygulama gerçekleştirmeniz yüzünüzün ince olduğu algısına yardımcı olacaktır. Daha sonra bu noktadan hafifçe şakaklarınıza doğru devam edebilirsiniz ancak çok abartmayın.

Tabii ki kalın ruj kullanımı da ilgiyi yanaklarınızdan alarak dudaklarınıza çekecektir. Allıkların aksine ruj seçimini biraz daha koyu yapmanız bütün ilginin buraya çekilmesi konusunda size yardımcı olacaktır fakat çok abartarak abartı kalın veya çok kırmızı dudak rujlarından da uzak durmalısınız. Dudak çevresine çizgi çekmek gibi şeylerden ise uzak durun. Zira bu uygulamalar maalesef yüzü olduğundan daha olgun ve yaşlı gösteriyorlar.

Saçlarınızı küt kestirmek yerine açık ve uzun şekilde bırakmanız daha ince görünmeniz için kesinlikle unutulmaması gerekenler arasında. Böylelikle yüzünüzü öne çıkaracak bir saç yerine dikkati genele dağıtabilir, yüzünüzdeki topluluğun daha az dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

Tavır ve hareketlerinizin de yüzünüz konusundaki algıyı değiştirdiğini aklınızdan çıkarmayın. Yapılan araştırmalar somurtkan ve düşük yüzlü kişilerin diğerleri tarafından daha itici bulunduklarını ve olumsuz yanlarının dikkat çektiğini gösteriyor. Güler yüzlü, hoş sohbetli ve ilgi çekici kişilerin ise kusurlarının diğerleri kadar görünmediği belirlenmiş durumda. Eğer bir yandan hoş görünmek bir yandan ortama uygun olmak istiyorsanız gülüşünüzü ve bakışlarınızı tadında ayarlamayı unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN