Yuvarlak Yüz Kısa Saç Modelleri

Yuvarlak Yüz Kısa Saç Modelleri
Genelde kilolu bayanların sahip olduğu yuvarlak hatların yanı sıra normal kilodaki bayanlarda yuvarlak yüze sahipler. Yuvarlak yüze sahip kişilerin bu durumu yüz hatlarındaki kemik yapısı ile ilgili. Bir çok yüz tipi olup bu yüz şekillerine göre saç modeli seçilmesi daha güzel bir görüntüye sahip olunmasında etkili kaidedir. Bu duruma göre yuvarlak yüzü olan kadınların saç tercihleri nasıl olmalı ki yüzlerini daha güzel gösterirken havalı bir görüntüye kavuşsunlar.
Bir çok kişi trend saç modellerini görüp beğenerek kendilerine de uygulamak isterler ve bu durum bazen hayal kırıklıkları yaşamalarına sebep olur. Bunun sebebi ise herkese aynı saç modelinin yakışmamasıdır.
Yuvarlak yüze sahip kişiler diğer yüz şekillerine nazaran daha orantılıdır ve estetik bir görünüme sahiptir. Çene ve elmacık kemikleri diğer yüz hatlarına rağmen daha geniş ve kemikli bir görüntüye sahiptir.
Bu yüz şekli için yapılabilecek saç modellerinde kısa kesilmesine rağmen üst kısmında hacim veren hareketli asimetrik kesimlerin tercih edilmelidir. Genel olarak elmacık kemiklerini örten katlarla yüzü biraz daha uzun göstermek mümkün. Bunun içinde elmacık kemiğine paralel uzanan katlı kesimler tercih edilmelidir.
Yüzünüzün güzelliği yumuşak görüntünüz nedeni ile bu yüz tipine sahip bayanların kısa saçtan çekinmelerine gerek yoktur. Aksine ne kadar kısa olursa olsun güzelliklerinden hiç bir şey kaybetmezler. Özellikle seksi bir görüntü veren ensede kısalan ve öne doğru kat verilen saçlar maskülen bir görüntü verirken seksi bir görüntüde sağlar. Hele bu senenin doğal görünüm vermek için yapılan ışıltılar saç uçlarına verilerek yapılabilirken saçlara yapılan baryajlarla da hareketlendirilebilir.
Kısa saçın bir avantajı da kolay şekil verilmesi ve saatlerce ayna karşısında zaman geçirmenizin de önüne geçecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN