Yüksekova’ dan Son Görüntüler

Yüksekova’ dan Son Görüntüler

Silah seslerinin sabaha kadar dinmediği Hakkari Yüksekova’ da korkunç manzara gün doğduktan sonra ortaya çıktı. Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinden sonra silah seslerinin yoğunlaşmaya başladığı andan itibaren sabaha kadar silah sesleri neredeyse susmadı. Sabah saat 7:30 civarlarında silah sesleri kesilmeye başladı.

HDP Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan’ ın verdiği bilgiye göre kentte 10 sivilin yaralandığı, 3 sivilin de öldüğü belirtildi. Zeydan çatışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Yüksekova ‘da dün saat 23.30’da ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından ilçenin eski Kışla, Orman ve Mezarlık mahallelerinde çatışmalar yaşandı. Çatışmada bize gelen bilgilere göre 10 sivil insanın yaralandığını ve bu yaralılardan 3’ünün yaşamını yitirdiği yönünde. Bu yaralıları almak için bölgeye ambulansların geliş gidişlerine de izin verilmedi. Vatandaşlar yaralıları kendi imkanlarıyla hastaneye götürmek istiyor. Ama güvenlik güçleri buna da izin vermiyor. Bizler de bir milletvekili olarak o bölgeye giremiyoruz. Halk kendi kaderiyle baş başa bırakılmış durumda”

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN