Yeşil Gözlere Uygun Makyaj

Yeşil Gözlere Uygun Makyaj

Makyajdan pek hoşlanmayan, çok sık makyaj yapmayan bayanlar bile dışarı çıkmadan önce az da olsa gözüne bir şeyler sürer. Biraz göz kalemi, rimel, göz farı sürmeden dışarı çıkan bayana çok sık rastlanmaz. Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken iki husustan birisi gözün rengi, diğeri ise gözün ve kaşların şeklidir.

Renkli Gözlere Makyaj Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yeşil veya mavi renkli gözlerin makyajı kahverengi gözlerden daha zordur. Açık renk gözler zaten kendi başına dikkat çekicidir. Bu sebeple açık renk gözlere çok açık far veya kalem kullanmak ağır bir hava verecektir. Özel geceler ve davetler dışında günlük makyajlarda açık renkli gözlerin biraz koyu tonlarda boyanması gerekir.

Yeşil Gözlere Ne Renk Kalemle Makyaj Yapılır?

Yeşil ve küçük gözler koyu yeşil veya kahve tonlarında kalem ile çerçevelenmelidirler. Koyu renk çerçeve gözleri daha büyük gösterecek ve yeşil rengi daha da belirginleştirecektir. Gözlerin yuvarlak görünmesi isteniyorsa kalem ile tam tur kontur çekilir. Dolgun ve uzun gözleri sevenlerin ise çerçeveyi göz uçlarına kuyruk çizerek şekillendirmek gerekir. Büyük yeşil gözler içinse sadece göz kapağına kalem çekilmeli gözaltı kapatıcı ile gölgelendirilmelidir.

Yeşil Gözlerde Hangi Renk Far Seçilmelidir?

Yeşil gözlere far seçilirken gidilecek yer göz önünde bulundurulmalıdır. Gece makyajı yapılacaksa daha parlak veya simli farlar, günlük makyaj içinse pastel tonlar seçilmelidir. Özellikle gri ve kahverengi tonlar göz rengini ve şeklini belirginleştirecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN