Yeşil Eriğin Bilinmeyen Faydaları

Baharın gelişiyle birlikte büyük bir sabırsızlıkla olgunlaşmasını ve çarşı pazar tezgahlarını süslemesini beklediğimiz yeşil erik, birçok kişinin en sevdiği meyveler arasında. Her yıl pek çok miktarda erik tüketiyoruz fakat; acaba faydaları konusunda bilgimiz var mı?

Yeşil eriğin faydaları saymakla bitmiyor. Elbette organik olanların. Yüklü C vitamini kaynağı olan erik aynı zamanda sindiriminizi düzenliyor ve kabızlığı önlüyor. Lifli meyveler grubuna girdiği için hazmınızı kolaylaştırıyor ve metabolizmayı hızlandırıyor. Özellikle gaz problemi yaşayanlar için doğal bir çözüm.

Yeşil erik, çıktığı ilk zamanlarda serttir. Sonrasında yumuşamaya başlar ve rengi değişir. Bu meyvenin sertliğinden bile yararlanmak mümkün. Tıpkı elma gibi iyi bir diş eti güçlendirici.

Eğer yaza bomba gibi girmek istediğiniz bir vücut istiyorsanız bol bol erik yiyebilirisiniz. Çünkü yeşil erik aynı zamanda cildi sıkılaştırır. Kilo vermek için de oldukça önemli meyvelerden biri. Kandaki şeker seviyesini düzenleyici etkiye sahiptir.

Son olarak yapılan araştırmalara göre bol bol yeşil erik tüketenlerin akciğer kanseri, astım, kronik akciğer rahatsızlıklarına karşı güçlü oldukları saptanmıştır.

Etiketler:

Yeşil Eriğin Bilinmeyen Faydaları Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. sosyalkimlik dedi ki:

  Erik çıktıda birde ucuz olsa. Bazı meyveler artık üst kısıma hitap ediyor.

 2. ismail dedi ki:

  çok faydalı bir anlatım olmuş teşekkürler

 3. yasemin dedi ki:

  Bahçede 2 tane erik ağacı var ikisinin de dalları eriklerden eğilmiş. Her gün yiyorum ama maşallah ben bir koparsam 2 çıkıyor. Bundan sonra daha fazla yiyeceğim 🙂

 4. kader dedi ki:

  Erik yazın en sevdiğim meyveler arasında gelir. Özellikle kiraz-erik ikilisini yaz günlerinde hiç bir şeye değişmem

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN