Yaz Günleri İçin Güzellik Önerileri ve Plaj Makyajı

Yaz İçin Güzellik Önerileri

2015 yaz makyaj trendleri açıklandı. 2015 yazında; ruj, allık ve far rengi olarak kayısı, gözlerde turkuaz, mavi ve mor renkli eyelinar’ların öne çıktığı vurgulanmakta. Dudaklarda; pembe, portakal yada dut rengi tercih edilebilir.

Yaz Düğünleri ve Plaj Makyajı İçin Önerilerse Şu Şekilde Sıralanıyor;

Yaz günlerinde ağır ve yoğun makyaj yapmaktan kaçının. Gereğinden fazla sürülen pudra ve fondöten; sıcak ve terlemenin etkisiyle birlikte, cildi olduğundan daha yağlı gösterebilir.

Tüm yüzü makyaj malzemeleri ile boğmak yerine nokta atışı ile makyaj yapılması daha akıllıca olacaktır. Örneğin, kapanması gereken pürüzlü bölgeler varsa, sadece o kısımları örtün.

Yüzünüzde kapanmasını gerektiğini düşündüğünüz bölgeleri kıvamı yoğun olmayan hatta mümkünse sıvı fondöten kullanarak kapatın. Burun, alın ve çene kısmındaki parlamaları kamufle etmek içinse pudra kullanın.

Yaz dönemlerindeki düğün davetlerinde; suya dayanıklı ürünlerden yana tercihinizi kullanın. Yüz hatalarında hafif ve renkli malzemeler; gözlerde ise; suya dayanıklı olan siyah bir maskara tercih edin.

Düğün törenleri için bu yazın trend renkleri; gözlerde güle yakın altın rengi yada kaşmir ile renklendirilmiş altın rengi; allık olarak gül yada bronz altın rengi; dudaklarda ise; bal, gül yada kayısı rengini tercih edebilirsiniz.

Düğün makyajının tabanı pudra ile fazla boğulmamalıdır. Sadece; burun, alın ve çene kısımlarının yağlı görünmesini önleyecek miktarda pudra kullanılması yeterli olacaktır.

Düğün makyajı; sert çizgiler yada kontur ile keskinleştirilmemelidir. Yumuşak geçişli bir görüntü sağlanması daha uygun olacaktır.

Dolgun DudaklarTüm gün boyunca yüze yapışan kir ve makyajı temizlemek için, akşam saatlerinde cildin temizlenmesi kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Plaja gitmeden önce, yüzdeki nemin depolanması ve dengesinin sağlanması için; cilde nefes aldıracak ve sizi canlı hissettirecek hafif formüllü ürünler tercih edilmeli. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak içinse SPF 30 niteliğinde bir ürün tercih edilmelidir.

Plaja gitme aşamasında mutlaka makyaj yaparım diyorsanız; suya dayanıklı olan renkli ve likit bir eyeliner yada maskara yardımıyla gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Krem allık ile yanaklar hafif renklendirilebilir, dudak içinse gloss ruj yada renkli mat bir ruj tercihi ile canlılık kazanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN