Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır?

Yağlı ciltler sivilce oluşumuna eğilimli ciltler olduğundan sürekli ve düzenli şekilde bakımının yapılması gerekmektedir. Yağlı ciltlerin bir diğer sorunu ise siyah noktalardır. Ayrıca ciltteki yağ parlamalara da neden olur. Yağlı ciltler için maskeler cilt yapısının beraberinde getirdiği bu sorunlarla başa çıkmanızda size yardım edecektir. Ayrıca doğal olmaları ile de diğer ürünlere göre günümüzde bu maskelere daha çok başvurulmaktadır. Yağlı ciltler için maskeler denildiğinde karşınıza bir çok farklı tarif çıkacaktır. Biz de bunlardan bazılarını sizlerle yazımızda paylaşıyoruz:

Kil Maskesi

Kil faydalı bileşenleri ve yapısı nedeniyle yağlı ciltler için bire birdir.
Malzemeler:
2 tatlı kaşığı ılık su
1 tatlı kaşığı toz şeker
2 yemek kaşığı maya
3 yemek kaşığı kil

Yapılışı:

Mayayı 2 tatlı kaşığı ılık suda eritin içine toz şekeri ilave edin. İyice karıştırın. Bu karışımın üzerine 3 yemek kaşığı kili de ilave edin. Karışım koyu bir kıvam alana kadar karıştırın. Sonrasında oda sıcaklığında 15 dk bu maskeyi bekletin, sürenin sonunda yüzünüze uygulayın. Yarım saat bekletip ılık suyla durulayarak maskeyi yüzünüzden çıkarın.

Limon Maskesi

Yağlı ve buna bağlı olarak da parlak ciltlerle savaşmakta limon maskesi etkili bir tariftir. Gözeneklerin genişlemesi yağlı ciltlerin en büyük sorunlarındandır. Limonun gözenekleri sıkılaştıran etkisi vardır ayrıca da antiseptiktir, cilt sağlığınız açısından oldukça faydalıdır.

Malzemeler:

2 adet limon
2 çorba kaşığı su

Yapılışı:

Bu maskenin hazırlanışı oldukça pratik ve kolaydır. 2 limon alın ve kabuklarını soyun. Soyduğunuz bu kabukları 2 çorba kaşığı suyun içinde 3 dakika kadar bekletin. Mutfak robotunda bu kabukları püre haline getirin. Maskeniz hazır! Temiz olan cilt üzerine pamukla limonlu karışımı sürün. Birkaç dakika bekleyin ve sonra ılık suyla durulayın. Sonrasında kurulayarak her zaman kullandığınız nemlendirici kreminizi uygulayın.

Yoğurt ve Kil Maskesi
Yoğurt ve kilin birleşimidir ciltteki yağı azaltacak ve yağlı cilde bağlı problemleriniz için yardımcı olacak bir maskedir.
Malzemeler:
Yoğurt
Kil

Yapılışı:
Yüzünüz için yeterli olacak kadar yoğurt ve kili bir kapta iyice karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dk kuruması için bekleyin. Sonrasında durulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN