Yabancı Dizilerdeki En Zeki 4 Karakter

Yabancı Dizilerdeki En Zeki 4 Karakter

Zaman zaman dizilerdeki karakterler insanların akıllarında çok büyük yer edinirler. Yıllar geçmesine rağmen hafızalardan silinmezler. Bu yazımızda, yabancı dizilerdeki en zeki 4 karakteri inceledik.

1) Dr. Walter Bishop

dr-walter-bishop

Çoğumuz biliriz. “Fringe” adlı dizide, fizik kurallarının ötesinde deneylerle meşgul olan müstakbel Bishop’ u. Kendisi, sırrı çözülemeyen olaylarda başvurulan ilk ve tek kişidir. Çünkü inanılmaz dehasıyla insanı hayretler içinde bırakır, diziyi seyrederken seyirciler acaba Bishop ne zaman devreye girecek? Bishop nasıl bir yorum yapacak? Bishop’ un yapacağı deney ne olacak? gibi soruları kendi kendine sormaya başlar. Üstelik yaptığı yorumlar esnasında en can alıcı zamanda sevdiği yemeklerin veya içeceklerin adını sayıklaması da Bishop’ a ayrı bir mizah katıyor.

2) Walter White

walter-white (1)

 

Şüphesiz ki, dünya dizi tarihinde yapılmış en iyi dizi olan “Breakin Bad” adlı dizinin baş karakteri. Hani “ölüm” derler ya. İşte “ölüm” derken akla gelen ilk isimdir kendileri. Hatta öyle olaylar oldu ki dizide, Walter White kesin ölecek denilen durumlardan zekası ve kurnazlığı sayesinde kurtulmayı başarmıştı. 4 kişilik bir ailenin kimya öğretmeni olan White, diğer adıyla “Heisenberg”, metanfetamin piyasasında baronluğa yükselişi ve Meksika’ daki uyuşturucu kartelini yok etmesiyle, dizi tarihindeki gelmiş geçmiş en büyük canavar diyebileceğimiz bir karakterdir. Hatta kült dizilerin yazarları ve yönetmenleri dahi, Walter karakteri kadar büyük bir canavar yaratamadıklarını itiraf etmiş, bu durumdan yakınmışlardır.

3) Dexter Morgan

dexter

 

Aynı isimli dizide, geceleri seri katil olan, gündüzleri de polisle birlikte kan analisti olan Dexter, bu sayede kana olan tutkusunu da dizginlemiş oluyor. Aynı zamanda polisle beraber çalıştığı için, kimse ondan şüphelenmiyor. Üstelik işlediği cinayetlerde de delil bırakmayıp, dikkatleri başka karakterler üzerine çekecek planlar yapıyor. Dizi ise, adeta bir seri katilin nasıl anlaşılması için yapılmış.

4) Seymour Birkhoff

Birkhoff-seymour

 

Nikita adlı dizide, devas veri tabanları kurup, girilmesi hayal dahi edilemeyecek sistemlere giriş yapabilen, çok önemli verileri çalabilen bir hackerden bahsediyoruz. Evet hackerlik yetenek ve zeka işidir. İşte Birkhoff bu işi çok iyi yapıyor. Dizide format atıyor, virüs taramsı filan yapıyor gibi diyaloglar aslında Birkhoff’ un dahiyane bilgisine bir atıftır. Hacker olmak isteyenlerin kesinlkle izlemesi gereken bir dizi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN