Varis Hastalığında Buharlı Tedavi

Varis Hastalığında Buharlı Tedavi
Günümüzde tam olarak nedeni bilinmese de, yeni yollarla tedavisi daha da kolaylaşmaya başlayan varis hastalığı, ayak şişlikleriyle başlayarak, tedavi edilmediği zaman ayaklarda büyük ve kokulu yaralar çıkmasına sebep olarak, yürümeyi çok zorlaştırmaktadır. Hatta daha ileri düzeyde akciğere pıhtı atımından dolayı ani ölümler de vesile olabilmektedir.
Yeni yöntemlerden biri de buharlı tedavi. Lazer tedavisi veya ameliyatlı tedavilere göre yan etki oranı çok daha düşük olan buharlı tedavi, hastanın aynı gün içinde taburcu olmasına da olanak sağlayabiliyor.
Tabi tedaviden sonra dikkat edilmesi gereken hususlar da var. Tedaviden sonra ilk bir ay içinde mutlaka varis çoraplarının giyilmesi gerekemektedir. Aynı zamanda bol su tüketilmeli, yağlı ve baharatlı besinlerden uzak durulmalı, bacaklara hergün düzenli olarak soğuk suyla masaj yapılmalı, uyurken bacakların en az cm yukarda olması gerekmektedir.
Hasta buhar tedavisine yürüyerek gelir ve tedaviden sonra yürüyerek eve gidebilir. Tedavi esnasında ultrason yardımıyla damarın içine kadar iğneyle girilir. Dizlerden kasıklara kadar olan bölüme, girilen iğne yardımıyla buhar verilmeye başlar. Yani tedavi damarın içinden yapılır. Ayrıca bu yöntemde narkoz kullanımına gerek yoktur. Ağrısız bir tedavidir. İçten verilen buhar damarın açılmasını sağlar ve atıkların daha hızlı dışarı atılmasını sağlar. Tedavi hasta uyanıkken yapılır. Tedaviden sonra hasta yürüyerek rahat bir biçimde evine gidebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN