Uzun Salaş Elbise Modelleri

Uzun salaş elbiseler ilk moda oldukları 1960 sonu ile 1970 lerin başından bu yana her dönem için gözde parçalar olmaya devam ettiler. Hippi diye de bilinen çiçek çocuklar hareketinin simgelerinden olan uzun ve salaş elbiseler, o dönemlerde bakımsız, ütüsüz ve hatta pis de olurdu. Bugünlerde ise görünüş itibari ile salaş olan ancak aslında kesimi ile ustaca düzenlenmiş elbiseler vitrinleri süslüyor. Yani yalnızca salaş bir elbise deyip geçmemeniz gerek çünkü bu elbiseler de özenle ve ince ayarlarla tasarlanıyor. Bu tasarım hilelerinin sayesinde de salaş elbiseler bilindiği üzere insanı uzun ve zayıf gösterebiliyor.

En moda olan salaş ve uzun elbise şekli beyaz ve işlemeli olanlar. Straplez ya da askılı olan bu elbiselere özellikle yaz aylarında deniz kenarında rastlamak mümkün. Genellikle pamuklu kumaş ile üretildikleri için bu elbiseler yazın teri de azaltacaktır. Siyah olan uzun elbiseler ise akşam saatlerindeki davetlerde ya da gece dışarı çıkıldığı zaman kadınlar tarafından çok sık tercih ediliyor. Zaten zayıf ve güzel gösteren bu elbiselere siyah renginin ince gösterme özelliği de eklenince fazla kilolarını saklamak isteyen kadınlar için vazgeçilmez birer ürün oluyorlar.

Uzun ve salaş elbise modelleri genellikle renkli saç bantları, boneler ya da kocaman kolyeler ile kombin ediliyor. Son yıllarda klasik kesimlerden farklı tarzlar denemek isteyen kadınlar için turkuaz, turuncu gibi uçuk renklerde de uzun elbiseler üretiliyor. Ya da rengarenk tasarımlarla da moda pazarı zenginleşiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN