Uzun Abiye Elbise Modelleri

İyi seçilmiş bir gece elbisesi vücuttaki kusurları kapatıp güzel taraflarını ortaya çıkarır ve kadının çekiciliğini arttırır. Pek çok tarzda abiye elbiseler vardır ancak bunlar her vücut tipine uygun değildir. Vücut ölçülerini göz önüne alarak seçeneğiniz elbise vücut hatlarınızı daha hoş gösterir. Doğru bir abiye elbise doğal vücut yapınız nasıl olursa olsun göğüs ve basen arasında ki orantıyı sağlamalıdır. Bu şekilde mükemmel görünecek, kendinizi çok daha güzel hissedecek ve dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

Armut tipli olanlar yani üst bedeni alt bedenden küçük olan kadınlar için önerilen modeller, üst bedeni ortaya çıkaran şekilde olmalıdır. Kalçası geniş olanlar dikkatleri kalçadan çekmek için omuzları açıkta bırakan elbiseler tercih etmelidir. Omuzları açık modelleri sevmeyenler için de tercih V dekolteli elbiselerden yana olmalıdır. Bu elbiseler dikkati göğüs ve yüz kısmına çekmektedir. Elbisede işlemeler varsa bunlar üst kısımda olmalıdır. Aksesuar olarak gösterişli kolye ve büyük küpeler kullanılabilir.

Kum saati vücut tipi olanlar ise yani omuzları ve baseni orantılı, bel oyuntusu belirgin kadınlarda önerilen modeller, bel oyuntusunu ortaya çıkaran modellerdir. Yine göğüs dekolteli elbiseler tercih edilmelidir. Vücudu saran elbiseler, kalem etekli elbiseler bu vücut tipi için idealdir. Balık modeli elbiseler de en çok bu vücut tipine yakışmaktadır. Bilhassa kısa boylu kadınlarda uzun abiye elbiseler tercih etmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN