Uyumadan Önce Diş Bakımı

Uyumadan Önce Diş Bakımı
Gün boyunca yediğimiz besinler, ağız kenarlarında birikerek bakteri oluşumuna sebep olurlar. Bu bakteriler, uyumadan önce dişler fırçalanmadığı takdirde gece boyunca metabolizmanın yavaşlamasından faydalanarak hızla çoğalışa geçerler. Bu sebeple gece uyumadan önce dişler mutlaka fırçalanmalıdır.
Öncelikle diş fırçası orta sertlikte olmalıdır. Çok yumuşak fırçalar diş temizliği konusunda pek etkili değildir. Çok sert fırçalar iyi temizlik yapar fakat dişi çok fazla aşındırır. Diş macununu sürerken öncelikle mercimek tanesi büyüklüğünde dış fırçasına sıkılmalıdır. Çünkü çok sıkılan macun ağızda hemen ferahlamaya neden olacağı için, temizlenilmesi gereken kısımların temizliğini atlayabilmemize sebep olurlar. İlk bölgeleri temizledikten sonra, tekrar azar azar diş macunu sürerek temizliğe devam edilir. Arka dişleri de fırçaladıktan sonra, dil ve damağın temizliğine de özen göstermeliyiz. Çünkü bakteriler en çok buralarda birikir. İçeriğinde bol florür bulunduran macunlar tercih edilmelidir.
Diş bakımı için ayda bir veya iki kez karbonat ve diş pastası kullanılabilir. Bunlar dişleri çok beyazlatırlar fakat aşındırma konusunda çok tehlikeli oldukları için, ayda birkaç kez kullanılması tavsiye edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN