Ufuk Özkan Kimdir ? Biyografisi / Resimleri

Ufuk Özkan, 27 Eylül 1975 tarihinde Almanya doğmuş, tiyatro ve dizi oyuncusudur. Aslen Samsun’un Tekkeköy ilçesinin Hamzalı köyündendir kendisi.

Ufuk Özkan Oynadığı Diziler / Filmler

Önce Samsun Belediye Konservatuarı tiyatro bölümünden ve daha sonra ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden 2001 yılında başarılı bir şekilde mezun olmuştur. İlk adımlamalarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında oyunculuk yaparak attı. ‘ Tiyatro Kılçık İle yedi yıl Kabare Tiyatrosu yaptı daha donra 2003 yılında Beşiktaş kültür Merkezi’nde ‘Ölümsüz Aşk’ dizisinde baş rol oynamıştır. Şimdilerde Halen Asuman Dabak Tiyatrosu’nda oyuncu olarak devam etmektedir. Yabancı dil konudunda başarılı, Almanca ve İngilizce iyi derecede bilmektir. Bir zamanlar Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Geniş Aile’ dizisindeki rolü olan Cevahir karakteri ile çok büyük sempati toplayan ünlü oyuncu dizideki ulvi karakterine kullandığı replikler hala dillerdedir.

Şu anda, İlk bölümü  Ağustos 2012 tarihinde TRT1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Birol Güven’in yapımcılığını yaptığı “Zengin Kız Fakir Oğlan” dizisi ile başarılarına yeni bir başarılı daha ekleyerek yoluna devam eden Ufuk Özkan, bu dizide ise Fakir oğlan “Nurhan” isimli başrol karakterini canlandırmaktadır. Dizinin konusu ise isminden de anlaşılacağı üzere zengin kızı olan Biricik ile fakir olan Nurhan’ın zorlu ve komik hayatını anlatmaktadır.

Ufuk Özkan Resimleri / Fotoğrafları

 


2 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.836 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN