Uçuk Nasıl Geçer ? – Dudak Uçuğu Nasıl Giderilir ?

Uçuk Nasıl Geçer?

Virüslerin neden olduğu uçuk, genellikle ateşli bir hastalık geçirdikten sonra, stres ve korku sonucunda bazen de vücudu savunma mekanizmasının güçsüz kaldığı zamanlarda orta çıkmaktadır.

Dokunulduğu zaman ağrıya ve acıya sebep olan, temas yolu ile bulaşabilen uçuk, evde uygulanabilecek doğal yöntemlerle giderilebilir.

Uçuk nasıl geçer? Sorusunun cevabı, aslında çok basittir. Evde alınacak bazı önlemler ve uygulanacak doğal bitkilerle bu sorundan kurtulabilirsiniz.

İşte doğal uçuk tedavisi, ve kullanılması gereken yöntemler.

Meyan kökü mucizesiyle uçuklardan kurtulabilirsiniz.

Meyan kökü, birçok hastalığın tedavisinde etkili olduğu gibi, uçuk tedavisinde de son derece etkilidir. Bu mucizevi bitkinin içinde bulunan asitler, uçuğa sebep olan virüslerin ölmesini sağlar. Şayet uçuk ağzınızın içinde veya iç dudağınızda ise, meyan kökü çiğnemek oldukça fayda sağlar. Eğer uçuk, dudak kenarında çıktıysa, uçuğun üzerine biraz meyan kökü tosu serpip, yarım saat kadar bekleyebilirsiniz. Meyan kökünün uçuk tedavisi uygulamalarında oldukça faydalı olduğunu göreceksiniz. Fakat, yan etkileri olan bir bitki olduğundan dolayı, bekleme süresini aşmamaya özen gösterilmelidir.

Süt tedavisi

Bir başka yöntem de, süt uygulaması ile uçuk tedavisidir. Bunun için, bir pamuğu soğuk süte batırıp, uçuk olan bölgenin üzerinde 8-10 dakika tutmak gerekir.

Buz kompres uygulaması

Uçuk olan bölge yanar ve kaşınır, bunun yanı sıra, ağrıya neden olur. Bunu önlemek için, bir buz parçasını uçuğun üzerine değdirerek kompres yapmak oldukça fayda sağlar. Buz uygulaması, yara kabuk bağladığında çabuk iyileşmesini sağlayacak ve ağrıyı dindirecektir.

Doğal Uçuk Kürü

Malzemeler

4 damla okaliptüs yağı, 4 damla aynısefa yağı, 4 damla bergamot yağı, 4 damla ıtır yağı.

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir şişeye koyarak iyice birbirine karışmalarını sağlayın. Bu karışımdan, temiz bir kulak çöpü ile günde 3 kez uçuk olan bölgeye sürün. Şişeyi, ağzı kapalı olarak ışık almayan bir yerde muhafaza edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN