Tüp bebek nedir, tüp bebek nasıl olur

TÜP BEBEK YÖNTEMİ NASIL UYGULANIR?
Ülkemizde ve dünyada uzun yıllardır nufus büyük bir sıkıntı oluşturmaktadır. Avrupa’daki çoğu ülkede nufus çok azdır ve ülkedeki nufusun yarısından fazlası yaşlı olan çalışacak yaşta olmayan kişilerdir. Böyle olunca da bu Avrupa ülkeleri için ileride oluşabilecek çalışma yaşındaki insan azlığı ile ilgili büyük bir sorun ve tehdit etmektedir. Aynı şekilde de birçok Afrika ülkelerinde nufus oldukça fazladır. Ve bu nufusa devlet müdahale etmemekte veya edememektedir. Bu nufusun istenmeyen, kontrol edilemeyen bir şekilde artmasının en belirgin sorunu ise ülkedeki salgın ve ölümcül hastalıkların artmasına, temiz su, gıda ve yiyeceğin bulunamamasına ve eğitim gibi temel ihtiyaçların bulunamamasına neden olmaktadır.
Ancak bazı ülkelerde de birçok insanın en büyük sorunu ise çocuklarının olmamasıdır. Bu çocuk olmama sorunu sadece kişiye özel bir durum değildir. Mesela bu durumu yaşayan kişilerin büyük bir çoğunluğu genetik olarak bu hastalığa, eksikliğe sahip olmaktadır. Ancak bu sorunun düzelmesi için ülkemizde ve dünyada birçok çalışma yapılmıştır ve en sonunda tüp bebek yöntemi bulunmuştur ve ülkemizde başarıyla kullanılmıştır ve hala kullanılmaya devam etmektedir.
Tüp bebek, yumurtaların geliştirilmesi, yumurtaların toplanması, yumurtaların lavabotuarda döllenmesi ve sonunda, Embriyoların anne adayına transfer edilmesi işlemleri vardır. Tüm bu işlemler sonucunda çok büyük bir başarı oranı yakalanmaktadır ve çocuk yapılmaktadır. Ancak küçük bir nedenle başarısız olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN