Topuk Çatlaklarını Bunlar Giderir

Topuk Çatlaklarını Bunlar Giderir
Topuk çatlakları da diğer sağlık problemleri gibi sosyal hayatı ve sağlığı olumsuz etkileyebiliyor. Özellikle yaz aylarında cilt kuruluğundan dolayı sıklıkla meydana gelen çatlakları gidermenin yollarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.
Ilık bir duş aldıktan sonra, ayakların altındaki ölü deriler bonza taşı ile temizlenmelidir. Daha sonra e vitamini açısından zengin kremlerle ayaklara masj yapılmalıdır. Bu işlemlerden sonra dışarı çıkacaksanız, ayaklarınıza kapalı ayakkabılar giymenizi tavsiye ederiz.
Elma sirkesini soğuk suyla karışıtırıp, ayaklarınızı bu karışımın içinde yarım saat bekletmeniz ayaklarınızın lehine olacaktır. Bunun yanında gül suyu kullanımı da çok önemlidir. Bu sayede ayaklarınız mis gibi kokar. Bu işlemleri hergün düzenli olarak yapmayı ihmal etmeyin. Son olarak da zeytinyağı ile ayaklara yumuşak hareketlerle uygulanan makyaj sonrası, galşola ayaklarınızı kapatıp bir saat bekledikten sonra tekrar açabilirsiniz. Artık daha sağlıklı ve çatlaksız ayaklara sahip olmak tamamen sizin elinizde.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN