Timur Acar Biyografisi Kimdir – Oynadığı Diziler ve Filmler

Timur Acar; Aslen Gürcistan’lı olan ünlü oyuncu Timur Acar, 22 Aralık 1979 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir. Çocukluğu da Almanya’da geçmiştir.Ailesiyle Türkiye ye kesin dönüş yaptıktan sonra tiyatroya merak salan oyuncu, İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi alarak lisans mezunu olmuştur.

İlk oyunculuğa adımını, Oyun Atölyesi’nde atan Timur Acar,ilk olarak  Shakespeare’in Hırçın Kız oyununda oynamıştır. Ardından yüksek başarısı sayesinde Oyun Atölyesinin devamlı oyuncusu olmayı başaran acar, 5 yıl boyunca Testosteron oyununda boy göstermiştir. İsmini yayınladığı zamanlarda çok sevilen Avrupa Yakası dizisiyle  duyurmayı başaran Acar, sempatik ve sıcak tavırlarıyla herkesin beğenisini toplamış ve kısa zamanda şöhretin kapılarını aralamıştır.

Timur Acar Oynadığı  Diziler

Hayat Sana Güzel
Akasya durağı
Çakallarla Dans
Bebek İş
Ah Kalbim
Türkler Çıldırmış Olmalı gibi birçok dizide ve sinema filminde rol alan Timur Acar, şimdilerde ise ATV ekranlarında yayınlanan ve çok sevilen Kertenkele adlı komedi dizisinde  polisten kaçan işinin ehli bir hırsızı canlandırmaktadır. Dizide başrolünü Seda Tokdemir, Eda Özerkan, Umut Oğuz,  gibi çok ünlü isimlerle paylaşan Timur Acar,  izleyenlere çok keyifli saatler geçirmektedir.

Timur Acar Fotoğraf Galerisi / Resim Arşivi

 


6 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 3.235 kez görüntülendi.

Etiketler:

Timur Acar Biyografisi Kimdir – Oynadığı Diziler ve Filmler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. buziy dedi ki:

    bu adamaı çok seviyorum dizilerinide severek izliyorum 10 numra adam

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN