Tek Askılı Elbise Modelleri

Tek askılı elbise modelleri son zamanlarda oldukça trend olmuş durumdadır. Bu modeller kişileri olabildiğince havalı ve tarz bir görünüme ulaştırabiliyor olmalarından dolayı oldukça tercih edilen modeller olmuştur.

Tek askılı elbise modellerinde askı kimi zaman ince bir şerit, kimi zaman kalın bir bant olabildiği gibi kimi zaman metal bir zincirden de oluşabilmektedir. Omuzda duran tek askıyı daha yaratıcı kılmak için ise çeşitli şekillerde bu askı üzerine kondurulabilen aksesuarlar ya da işlemeler yapılmaktadır ki bu detaylar kıyafetin kumaşına, giyildiği ortama, kıyafetin formuna göre o kıyafete ayrıca bir anlam kazandırabilmektedir.

Özellikle özel günlerde; düğünlerde nişanlarda kınalarda giyilen tek askılı elbiselerin askı kısmına kondurulan kimi zaman tüylü kimi zaman parlak büyük taşlardan oluşan işleme ve aksesuarlar elbiseye ayrıca bir abiyelik ve parlaklık katması açısından oldukça kullanışlı ve tercih edilmesi gereken parçalardır.

Bunun haricinde daha sofistike daha ağırlık ve zarafet içermesini istediğimiz tek askılı elbiselerde ise, elbisenin askısını tek omuzda kalın bir şerit ya da aynı şekilde tek omuzda ince bir şerit, bunlarla beraber yine tek omuzdaki askının metal bir zincirden oluşmasını tercih etmemiz daha doğru bir seçim olacaktır. Böyle bir ortamda böyle bir elbise tercihinde pek tabi askının üstüne ekstra bir detay, bir aksesuar ya da parlak taşlar eklenmesine gerek olmayacak ve istediğimiz ve arzu ettiğimiz görünüm sade bir şeritle sağlanmış olacaktır. Tüm bu ortam ve şartlarda her türlü kullanılabilecek fırfırlı şeritler de tek omuz üzerinde oldukça şık ve hoş bir hava yaratabilmektedir…

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN