Tatlı isteği ile baş etmenin 7 yolu

Diyet yapan bayanların genellikle canları sürekli olarak tatlı ve çikolata çeker ama ne yapacağını bilemez? Bu psikolojik arzuyla başa çıkabilmek amacıyla Diyetisyen Ferin Batman’ın bir konferansından tavsiyelerini sizlere aktaracağım.

YoL 1. Karbonhidratlı ve proteinli yiyecekleri az az miktarlarda ve tüm güne yayarak tüketin, böylece serotonin hormonunuzu dengeleyebilirsiniz. Kesinlikle kahvaltıyı atlamayın, kahvaltısız bir gün sizin isteklerinizi arttırır.

YoL 2. Gün içerisinde yağlı besin öğelerinden ve atıştırmalıklardan kesinlikle uzak durun, aksi durumda akşam vakitlerinde daha fazla tatlı yeme isteğini oluşacaktır.

YoL 3. Günde fazla heyecanlı dakikalar geçirmeden sakin bir hayat sürmeye odaklanın ve diyet programınızda ani değişiklikler kaçının.

YoL 4. İsteklerinizi herzaman planlayın. Bazende olsa ufacık bir kaçamak yapabilirsiniz, yapacağınız bu küçük kaçamaklar daha büyük kaçamaklar yapmanızı engelleyecektir.

YoL 5. Atıştırma isteği bir alışkanlık halini almış ise sizde, besleyici, düşük kalorili yiyecekler tüketmeniz daha uygun olacaktır . Yürüyüşe çıkmak gibi, duşa girmek gibi ve oje sürmek gibi aktiviteler yaparak dikkatimizi başka yerlere verebiliriz.

YoL 6. Şekeri, kafeini ve beyaz unu azaltmaya bakın. Bu besibler hızlı enerji pompalayıcı olabilirler, aynı zamanda da daha fazla açlık hissi uyandırırlar.

Etiketler:

Tatlı isteği ile baş etmenin 7 yolu Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. yusuf dedi ki:

    tatlı ile başa çıkabilmek istemiyorum ama yaz geldi dikkat etmek lazım önerileri deniyorum biraz olsun yine de faydası var tatlısız hayatta düşünülmez ya 😀

  2. Eda Cansel dedi ki:

    Burdaki öneriler işe yarıyor şimdiden başladı bile çok teşekkürler. yol 3 ve yol 5 çok etkili.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN