Takma Tırnaklar ve Kullanımı

Takma Tırnaklar ve Kullanımı

Takma tırnak kullanımına dair pek çok soru akıllarda mevcut ve özellikle takma tırnak nasıl yapıştırılır sorusu zihinleri meşgul ediyor. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan takma tırnağa dair bildiklerimizi sizlere aktaralım.

Takma tırnaklarınızı yerlerine takmadan önce orijinal tırnaklarınızın ojeden tamamen arındırılmış, temizlenmiş ve kuru bir şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Bunlar gerçekleştirilmediğinde tırnaklar tam olarak yerlerine oturmayacaklardır. Daha sonra takma tırnakların iç kısımlarına özel yapıştırıcısını uygulamalı ve tırnaklarınızın üzerine yerleştirmelisiniz. Eğer tırnaklarınıza oturmuyorsa uygun şekilde törpüleyerek daha iyi bir şekilde oturmasını sağlayabilirsiniz.

Tırnaklar takıldıktan sonra bir dakika boyunca bir miktar baskı uygulamalı ve böylece yapıştıklarından emin olmalısınız. Unutmayın ki en az yarım saat boyunca tırnaklarınızı kullanmamanız gerekiyor ve kullanırsanız tırnak yapıştırıcısının gevşemesi gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Elbette bu noktada gerçekçi beklentilere sahip olmak gerekiyor. Takma tırnaklarınızın sonsuza kadar orada duracağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz ve günlük kullanımda en fazla bir kaç gün dayanacaklarını unutmayın. Genellikle özel günler ve geceler için hazırlanan takma tırnaklarınızı, gün sonunda çıkartmak için ellerinizi ılık suda bekletebilir ve yapışkanın gevşemesini sağlayabilirsiniz.

Eğer takma tırnakların gereksiz uzunlukta olduğunu düşünüyor ve törpüleme, kesme gibi işlemler yapmak istiyorsanız bunu kesinlikle tırnağı takmadan önce yapmanız gerektiğini unutmayın. Takıldıktan sonra yapılan rötuşlar gün içerisinde tırnakların zayıflamasına neden olacaktır.

Aynı zamanda maalesef pek çok kadın, takma tırnaklarını günlerce takılı durumda bırakmaktadır ve gerçek tırnaklarının bu şekilde ne hale geleceğini düşünmemektedir. Hem nefes alamayan hem de japon yapıştırıcısı gibi bir kimyasala maruz kalan gerçek tırnaklarınızı korumak için, takma tırnaklarınızı bir iki günden fazla sürelerle kullanmaktan kaçınmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN