Tablet nedir bilgisayar nedir, arasındaki farklar nelerdir

TABLETLER ve BİLGİSAYARLAR

Her geçen gün gelişme kaydeden teknoloji alanında piyasaya birbirinden farklı birçok ürün ortaya çıkarılmaktadır. Yeni ürünlerin tamamında ortak amaç olarak insanlara hizmet etmek bulunmaktadır. Yeni teknoloji sayesinde kişiler tüm ihtiyaçlarını bilgisayar üzerinden haledebilmektedir. Son zamanlarda bilgisayar mı tablet mi tartışmaları giderek yaygınlaşmaktadır. Her iki üründe yaklaşık olarak aynı görevleri görseler de kişilerin ihtiyaçlarına göre tercih farklılıkları meydana gelmektedir. Aynı çalışma sistemi üzerine kurulduğu için birçok özelliği benzerlik göstermektedir. Hem tabletlerde hem de bilgisayarlarda zamanla temel bilgisayar sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Ürünler tamamen elektronik bir donanıma sahip olduğu için zamanla yıpranabilmektedirler. Her ne kadar düzgün ve bilinçli kullanılsa da ortaya bazı problemler çıkabilmektedir. Son zamanlarda diz üstü bilgisayarların ve tabletlerin satışında büyük bir artış görülmektedir. He iki ürününde kullanım kolaylığı ve taşıma kolaylığı dikkatleri çekmektedir. Bu iki ürünün özellikleri benzerlik gösterdiği halde birbirleri üzerinde üstünlük kurdukları konularda bulunmaktadır. Örnek verilecek olursa tabletlerin taşınması çok daha kolay olmaktayken bilgisayarlar çok daha hızlı işlem yapabilmektedirler. Sağlamlık konusundan bahsetmek gerekirse her iki üründe yaklaşık olarak aynı sorunları ortaya çıkarmaktadır. Özellikle bu ürünlerde uzun süreli kullanımlarda ısınma problemiyle oldukça sık karşılaşılmaktadır.

Bilgisayarların ısınma problemi soğutucularla giderilebilmektedir. Piyasada son derece uygun fiyatlarla satılan bu soğutma sistemleri kullanılarak temel bilgisayar sorunları ortadan tamamen kaldırılabilmektedir. Tabletler için ise dinlendirme işlemi büyük bir önem taşımaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN