Sivilcelere ne iyi gelir, sivilceler nasıl geçer, sivilceye ne iyi gelir, sivilceden kurtulma yolları

Sivilceler nasıl geçer, sivilceye ne iyi gelir, sivilce nasıl geçer, sivilcelere ne iyi gelir, sivilceden nasıl kurtulunur, sivilcelerden kurtulma yolları, sivilceler nasıl geçer, sivilce nasıl geçer?

Sivilcelerle mücadele etmenin etkili bir yolu da ilaç tedavisidir. İlaç tedavileri genel de doktor tavsiyeli olup, kesin çözüme yönelik bir eylemdir. Ancak mutlaka doktor tavsiyeli olmak zorundadır. Çünkü piyasa da var olan ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanmamış, ucuz sivilce ilaçları bazen çok kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bunların başında kalıcı cilt izleri ve yaraları, cilt zedelenmeleri ve benzeri şeyler yer alıyor. Bu tür sorunlara maruz kalmamak adına öncelikle cildiye uzmanından randevu almalı ve bir analiz yaptırmalısınız. Cildinizin durumuna göre doktorunuz size tavsiyelerde bulunacaktır. Belli başlı sivilcelerden ilaçla kurtulma yolları şunlardır;

SİVİLCELER NASIL GEÇER?

Kremler

Sivilce kremleri en yaygın olarak sivilce tedavi ilaçlarıdır. Bunlar genel olarak reçetesiz ya da doktor tavsiyesiz olarakta satılabilir. Düzenli aralıklarla yüzünüze uygulamak suretiyle kullanılır. Sivilce kremleri, el kremleri gibi değildir. Aşırıya kaçan kullanım ciddi zararlar verebilir. Ürüne ait kullanıcı bilgisine bakıp, tavsiye edildiği şekilde kullanılması önerilir. Aksi takdirde sivilcelerden kurtulmak yerine daha kötü sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

İlaç Tedavisi

Kesinlikle doktor kontrolünde ve doktor tavsiyesi ile alınması gereken şeylerdir. Cilt analizi sonucunda kan değerleri ve vücuttaki yağ oranı hesaplanarak verilir. Genel olarak tok karın ile gün de 2 kere verilir. Fazla kullanımı ya da doktor tavsiyesi olmadan kullanmak çok ciddi zararlar verebilir. İlaç tedavileri her zaman uzmanlar denetiminde yapılmalı ve uygun görülen miktarlarda kullanılmalı.

Şuruplar

Sivilcelerden kurtulmanın diğer bir yolu da bunun için üretilmiş şuruplardır. Bu şuruplar cildin yağ dengesini ayarlar, sivilce ve akne gibi yağdan kaynaklanan hastalıkların önüne geçer. Mutlaka cildiye uzmanı bir doktor tarafından uygun görülürse verilmeli ve onun direktifleri doğrultusunda kullanılmalı. Bilinçsiz kullanım veya yetkisiz kullanım sonucu metabolizma başta olmak üzere vücudunuz ile ilgili ciddi sorunlara neden olabilir.

Sivilcelerden doğal yollarla kurtulma yollarına alternatif olarak ilaçla kurtulma yolları da mevcuttur. Ancak sürekli tekrar ettiğimiz gibi bu tedavi yöntemi mutlaka uzman doktorlar kontrolünde yapılmalı ve reçeteye sonuna kadar uyulmalı. Sağlığınız için her zaman uzman bilgisine başvurmanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN