Sivilceler nasıl geçer, sivilceye ne iyi gelir, bitkisel sivilce tedavisi

Sivilce nasıl geçer, sivilceye ne iyi gelir, sivilcelerden nasıl kurtulurum, sivilcelere ne iyi gelir, sivilceler nasıl geçer, sivilce tedavisi, sivilceye iyi gelen bitkiler, sivilce bitkisel tedavisi hakkında bilgiler.

Sivilceler.. Genel olarak ergenlik döneminde görülmekle birlikte bazen yaşa ve cinsiyete bağlı olmadan çıkabilirler. Ummadık bir anda çıkar ve görsel olarak rahatsız edici bir görünüm verebilir. Psikolojik etkilerinin yanı sıra sosyolojik etkileri de tartışılmazdır. Sivilceler için genel olarak doğal yöntemler kullanılır. Bunlar ev de bakım ürünleri de diyebileceğimiz şeylerdir. Şimdi size bunlarla ilgili biraz bilgi verelim.

Aspirin ve Limon Suyu İle Sivilce Tedavisi:

Tamamen doğal yollarla oluşan bu karışım ile sivilcelerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Limon suyunda yer alan antibakteriyal özellik ile aspirin içerisinde yer alan asitsel maddeler ile sorunsuzca sivilceleri temizleyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler: 3-5 adet aspirin, 1 limon, karbonat, aspirini ezmek için bir materyal, derin bir tabak ya da metal kap, sıcak bal ve yüzü nemlendirmek için krem veya doğal badem, zeytin yada hindistancevizi yağı.

Hazırlanışı: İsteğinize göre 3 adet ya da 5 adet aspirini iyice ezip toz haline getirin. Daha sonra iki kaşık limon suyu ile birlikte derin tabak ya da kabın içerisine koyun. Üzerine sıcak balı ekleyip karıştırmaya başlayın. Yoğun bir kıvam alana kadar karıştırın ve üzerine bir kaşık kadar zeytinyağı ya da hindistancevizi yağı ekleyin. Maskeyi yüzünüze uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra karbonat ile bezenmiş bir bez yardımı ile yüzünüzü temizleyip yıkayın. Bunu sürekli olarak yapabilirsiniz.

Yine sivilcelerden kurtulmak adına soda dediğimiz bakkallarda ve marketlerde satılan maden sularından yararlanabilirsiniz. Soğuk bir şekilde yüzünüze yedirerek masaj yapar gibi uygularsanız sivilcelerin temizlenmesinde çok faydalı olacaktır. Bu yöntem çok bilinmemekle birlikte uygulandığı andan itibaren faydasını göstermektedir. Soda içerisinde yer alan mineraller, sivilceye neden olan bakteri ve yağları tamamen yok etmektedir. Bu da kısa süre içerisinde sivilcelerin yok olması anlamına gelmektedir. Sivilceler için doğal yöntemler bunlarla sınırlı kalmamaktadır. Bir çok etkili ve kalıcı sonuçlar çıkaran yöntemler mevcuttur. Kullandığınız yöntem ne olursa olsun yapmamanız gereken tek şey sivilceleriniz ile oynamaktır. Sivilceler ile oynamak veya onları patlamak kalıcı izler bırakabilir ve bu da sizin psikolojik olarak kötü hissetmenizi sağlayabilir. Buna dikkat ediniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN