Sivilce ve Akne İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce ve Akne İzleri Nasıl Geçer?

Akne izlerinin tedavisinde uygulanılan en yaygın yöntem, kimyasal peeling adı verilen ve cildin üst tabakasını ince bir şekilde soyan uygulamadır. Bu uygulama sayesinde çok fazla derin olmayan akne izlerinin büyük oranda ortadan kalkması veya dikkat çekmeyecek hale gelmesi mümkün. Fakat bu tedavinin pek çok hasta tarafından biraz fazla sert bulunması ve tedavinin ardından güneşe çıkmama, yüzü pek zorlamama gibi koşulların olması kadınların biraz mesafeli olmasına neden oluyor.

Akne izlerine karşı uygulanan bir diğer yöntem ise lazerle peeling tedavisi. Bu tedavinin lazer makinesiyle direkt olarak akne izlerinin temeline uygulanması sayesinde yeterince tatminkar sonuçlar alınabiliyor fakat birden fazla seans ve garantili sonuçların olmaması nedeniyle kimyasal peelinge göre biraz daha düşük sonuç verme oranının olduğunu söyleyebilirim. Ancak cilde kimyasal peeling kadar yüklenmemesi ve operasyon sonrası süreçlerin daha kolay olması nedeniyle denenebilecekler arasında yer alıyor.

Estetik cerrahi operasyonlarından uzak durmak isteyenler için de tabii ki bir kaç önerimiz olacak. Akne izlerine karşı kullanılabilecek çok sayıda bakım kremi kozmetik mağazalarda bulunabiliyor ve kremlerin amaçlarına uygun şekilde kullanılmaları halinde çok derin olmayan ve geçmeye müsait izlerin daha hızlı bir şekilde ortadan kalkmasını sağlamak mümkün.

Tabii ki operasyon ve kremler de tek başlarına çare değiller. Doğru beslenme, spor, doğru bakım kremlerinin uygulanması ve nemli, temiz bir cilt akne izlerinden daha hızlı bir şekilde kurtulabilmek için unutmamanız gerekenler arasında. Zira cildiniz ne kadar sağlıklı olursa kendini yenileme ve tazeleme şansı da daha yüksek olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN