Sırt ve Göğüs Bölgelerindeki Sivilcelere Çözüm

Sırt ve Göğüs Bölgelerindeki Sivilcelere Çözüm
Aşırı terleme, kullanılan şampuanların yan etkileri, aşırı sıkı giyinme gibi sebeplerle, sırt ve göğüs bölgelerinde de sivilceler çıkabilir. Yüzdeki sivilceleri engelleyebildiğimiz gibi, sırt ve göğüs bölgesindeki sivilceleri de engelleyebilir ve izlerinden de kurtulabiliriz.
Yüzünüzde olduğu gibi, buradaki sivilcelerin de patlatılmaması gerekir. Eğer sivilce kaç gün geçmesine rağmen sönmüyorsa ve ağrıyorsa, ucu ısıtılmış bir iğneyle iltihabı alınabilir. Bu bölgelerdeki sivilceler geçtikten sonra, iz bırakabilir. İzleri gidermenin yolu da aktarlarda satılan kabak lifi kullanmaktan geçiyor.
Duş sonrası bu bölgeler de neme ihtiyaç duyduğu için, sırt ve göğüs bölgesine özel nemlendirici kremlerle bu bölgelere uygulamalar yapın.
Çok baharatlı ve çok soğuk yiyecekler, bu bölgelerde sivilce çıkmasında çok etkilidir. Bu sebepten dolayı bu besinlerden uzak durun. Son olarak da gündelik hayatta polyester tarzı elbiseleri çok sık giymeyin. Daha çok pamuklu elbiseler giyin ki cilt daha rahat hava alabilsin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN