Sir Ağda Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir

Sir Ağda Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir

Kadınların güzellik ve bakım konusundaki en büyük düşmanlarından biri de şüphesiz ki istenmeyen tüylerdir. Epilasyon aletlerinin pahalı oluşu, tüy dökücü kremlerin tüyleri çoğaltması gibi etkenlerden dolayı en çok tercih edilen yöntem sir ağdadır. Ancak sir ağda da ağrılı ve tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Ancak vereceğimiz tavsiyelerle sir ağda yapmanın kolaylığını sizler de yaşayabileceksiniz.

Öncelikle sir ağda yaparken, tüylerin ağdanın alabileceği kadar uzaması beklenilmelidir. Sir ağda yapılacak bölge temiz ve kuru olmalıdır. Ağdayı sürerken, tüylerin çıkış yönüne göre sürülmelidir ve ağda çekilirken ağdaya uygun bezlerle çekilmelidir. Çekme esnasında bezin iyice yapıştığından emin olunmalı, çekerken kılların çıkış yönünün tersine gelecek şekilde çekilmelidir.

Sir ağda yapacağınız odanın serin olmasına dikkat ediniz. Vücudunuz terliyken sir ağda yapmak çok zor olabilir. Üstelik ağdayı tenin üzerinde birkaç dakika beklettikten sonra çekmeniz daha uygun olur. Aksi takdirde ağda cilt derisine zarar verebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN