Sinüzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl geçer?

Sinüzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl geçer?

Sinüzit Nasıl Tedavi Edilir?

Sinüzit sorunu her 5 insandan 2’sinde görülen bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Sinüzit basit bir sorun gibi görülse de son derece ağrılı ve sancılı bir süreçtir. Alın kısmından göz bölgesine doğru bir baskı eşliğinde ağrı ve sızı durumu görülür. Bunun yanı sıra ağrı baş ağrısına da çevirir ve aynı zamanda ilerleyen sinüzit durumunda elmacık kemikleri ve çene kemiğinde dahi ağrılar ile karşılaşılabilir. Sinüs boşluklarının dolması ile beraber karşımıza çıkan bu durumda dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bunlardan ilki duş sonrası mutlaka saçlar kurutulmalıdır. Aynı zamanda ıslak saçla dışarı çıkılmamalı soğuk havalarda baş ve alın kısmı şapka ile kapatılmalıdır.

Sinüzit tedavi aşaması doktor kontrolünde gerçekleşmektedir. Bu aşamada ilaç kullanımı ile birlikte evde uygulayacağınız yöntemler ile iyileşme hızlanır ve tedavi süreci kısalabilir. Sinüzit ağrıları için papatya son derece faydalı bir bitkidir. Bahar papatyası olarak adlandırılan papatya türünü kuruttuktan sonra bir kavanoz içinde saklamalısınız. Bu kuru papatyalar sinüzit tedavisinde size oldukça büyük fayda sağlayacaktır.

Sinüzite ne iyi gelir?

İlk olarak bir litre suyu kaynatın ardından bu suyu bir kap içine dökün, kaynamış suyun içine 5-6 adet papatya ekleyin ve bu suyun buharını alın göz ve elmacık yanaklarınıza tutun. Buharın uzun süre etki etmesi için baş kısmınızı kalın bir örtü ile örtün ve buharın direk olarak dağılmadan yüzüne gelmesini sağlayın. Yaklaşık 5 dakika bu şekilde bekleyin ardından alın kısmınıza masaj yapın ve yüzünüzü iyice yıkayın. Bu uygulamayı günde 3 defa yapmanız yeterli olacaktır. Kısa zaman içinde etki ederek sinüslerde ki sıvı akacaktır. Bununla birlikte deniz suyu damlaları kullanabilirsiniz. Sünislerin dağılmasında ve tedavi aşamasında oldukça etkili bir yöntem olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN