Şiddetli Ağrı Yapan Çıbanlara Son

Şiddetli Ağrı Yapan Çıbanlara Son

Bir sabah uyandınız ve hiç ummadığınız bir ağrı hissetmeye başladınız. Daha sonra aynanın karşısına geçtiniz ve yanağınızın kenarında kocaman bir çıban olduğunu gördünüz. Şoka girdiniz. Üstelik inanılmaz derecede canınız yanıyor. Korkmaya başladınız. Hem o iğrenç görüntüden, hem de şiddetli ağrıdan. Korkmayın! Şiddetli ağrı yapan çıbanlarla başa çıkmak mümkün. Çaresi ise “Kara Merhem.”

Hiç merak etmeyin. Çok pahalı olduğunu ve sotklarda bulunmasının zor olduğunu zannetmeyin. Hemen hemen her eczanede ve aktarlarda bulabileceğiniz (hem de uygun fiyatlarla) bu merhemin kullanımı da oldukça kolay. Bilimsel olarak ihtiyol pimad denilen kara merhem, içeriğinde %80 Vazelin, %10 İhtiyol, %10 Lanolin bulundurur.

İltihaplı bölge iyice temizlenip kurutulduktan sonra bu bölgeye kara merhem sürülür. İyice ovuşturduktan sonra aynı işlem ikinci defa yapılır. Daha sonra üzeri gazlı bezle hava almayacak şekilde kapatılır. Bir kaç gün içinde iltihap aktıktan sonra sargı açılır ve aynı işlem günde birer defa uygulanır. Bu sayede iltihaplı bölge kuruyup temizlendikten sonra iz kalma durumu da olmaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN