Sezeryan mı normal doğum mu? Normal doğum ile sezeryanın farkları nelerdir?

Normal doğum mu sezeryan mı, sezaryan nedir, sezeryan nasıl yapılır, sezeryan mı normal doğum mu daha iyi, normal doğum ile sezaryan arasındaki fark nedir, normal doğum sezeryan farkları.

Normal doğum mu yoksa sezeryan mı?

Doğum yapacak olan her kadının en çok merak ettiği soruların başında gelir Normal doğum mu yoksa sezeryan mı? Sorusu.. Genel olarak bakıldığında uzmanlar tarafından her ikisini de savunan görüşler var. Normal doğumu savunan uzmanlar ve sezaryen doğumu savunan uzmanlar.. Bayanlar içinse ortak nokta, en az riskli, en az acı çektiren ve bebeğin sağlığı açısından en uygun yöntem hangisi ise o olmalı. Peki ortalamalar neyi gösteriyor? Hangi doğum yöntemi en çok tavsiye edilenler arasında..
Bilim insanlarının teknik verilere dayanarak yaptıkları yorumlara göre normal doğum her zaman daha sağlıklı ve daha iyidir. Bunun nedeni doğum işleminin doğal sürecinde gerçekleşmesi ve olması gerektiği gibi olacak olmasıdır. Ancak çok çok özel durumlarda sezaryen doğum önerilir.

Örneğin erken doğumlar, bebeğin rahatsızlanması veya hastalanması, annenin hastalanması ve bebeğe zarar verme riski gibi şeyler.. Bunlar haricinde hiçbir şey olmadığı sürece tüm doktorlar ve uzmanlar normal doğumu önermektedir.

Sezaryen doğum genel olarak tavsiye edilmez. Bunun nedeni, doğumun doğal sürecine ters etki etmesi olarak gösteriliyor. Diğer bir konu da çok fazla ameliyat işlevi gördüğü için bu doğum türünün kadına zarar verdiği inancıdır. Bıçak izi, yarası ve zararları konusunda doğum esnasında ve doğumdan sonra kadına vereceği zararlar yüzünden uzmanların büyük bir kısmı bunu önermiyor. Tabii ki yukarı da saydığımız özel ve aciliyet gerektiren durumlar haricinde..

Normal doğumda ise insan vücudunun doğal süreci işlediği için, rutin doğum olguları her şeyi yerine getiriyor. Bu da bebeğin normalden daha sağlıklı ve güçlü bir şekilde dünyaya gelmesini sağlıyor. Uzmanların bu konu da verdiği örneklerden yola çıkacak olursak, bir meyvenin olgunlaşmasını beklemek gibi normal doğum süreci.

Olgunlaşan meyve zamanında dalından koparılırsa lezzetli olur. Ancak zamanından önce dalından koparılırsa hem bir anlamı kalmaz, hem de meyve özelliğini yitirir. Bu konuda çok dikkat etmelisiniz. Her iki doğum türünde de doktorunuz ile mutlaka irtibata geçmelisiniz. Onun yönlendirmeleri doğrultusunda hareket etmelisiniz ve asla tek başınıza karar vermemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN