Seyfi Dursunoğlu Kimdir ? Biyografisi – Benzemez Kimse Sana

SEYFİ DURSUNOĞLU / BENZEMEZ KİMSE SANA JÜRİ ÜYESİ

1 Ekim 1932 yılında Trabzon da doğan olan sanatçı Seyfi Dursunoğlu en sevilen kantosu Katina’nın elinde makası ile ve milyonları kırıp geçiren muzip esprileriyle sahnelerinin vazgeçilmez ismidir. Haydarpaşa Lisesinden mezun olan sanatçı üniversite İngiliz Filolojisi bölümüne girmiş ancak öğrenim hayatını bırakmış bunun yerine Sosyal Sigortalar Kurumunda çalışmaya başlamıştır.

Tam 18 yıl boyunca devlet dairesinde çalışan sanatçı, geceleri ise arkadaşlarıyla birlikte bir ramazanlara özel olarak skeçler hazırlayarak amatör olarak gösteri sergiler. İlk kez 1970 yılında Huysuz Virjin olarak sahnelere giriş yapan sanatçı, oldukça başarılı bir performans sergileyerek alanında tek olmayı başarmıştır. Mütevazi, beyefendi sanatçılığının kişiliğinin sergilediği kişiliğinin yanı sıra hayat verdiği huysuz, komik kadın Huysuz Virjin ile 35 yıldır bütün içerisindedir.

Seyfi Dursunoğlu’nun bir adet kanto plağı bulunmakla birlikte Katina’nın Elinde Makası adında söyleşi kitabı bulunmaktadır. Bu kitabında hayatının bilinmeyenlerini yanıt veren Seyfi Dursunoğlu 24 Ocak 2015 günü 3. Sezonu yapılacak olan Benzemez Kimse Sana adlı yarışma programının jürisinde milyonları ekran başına kilitleyecek.

Seyfi Dursunoğlu Resimleri / Fotoğraf Galerisi


7 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 2.492 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN