Serenay Sarıkaya Biyografisi / Resimleri Medcezir Mira Kimdir ?

Serenay Sarıkaya Kimdir / Hayatı / Nereli / Sevgilisi /

Serenay Sarıkaya, 1 Temmuz 1991 tarihinde Antalya’da dünyaya gelmiştir. “Antalya Saime Salih Konca Lisesi’nden” mezun olan oyuncu daha sonraları Plato Film ajansında oyunculuk dersleri aldı.Aynı zamanda Çek Cumhuriyeti’nde hazırlanan Avrupa Gençler Güzellik Yarışması’nda da, En iyi şekilde Türkiye’yi temsil etmiştir ve bu yarışmayı da  4. olarak tamamladı   ve Jüri Özel Ödülünü almaya hak kazandı.

Serenay Sarıkaya Oynadığı Diziler / Filmler / Yarışmalar

Serenay Sarıkaya, 2008 yılında daha 16 yaşındayken “Plajda” isimli yerli sinema filminde tesadüfî bir şekilde rol almıştır. Daha sonra yine 2008 yılında Peri Masalı ve Limon Ağacı isimli dizilerinde başrol olarak  oynamıştır fakat bu  iki dizisi de farklı sebeplerden dolayı yayından kaldırılmıştır.
Serenay Sarıkaya, ilk çıkışını Ekranların sevilen dizisi Adanalı dizisinde Oktay Kaynarca’nın kızı; sofia rolü ile yapmıştır. 2010 yılında yapılan Miss Turkey 2010 da 2.liği almasıyla bütün dikkatleri üzerine çeken ünlü oyuncu, daha sonra ise i Lale Devri ve Yer Gök Aşk dizilerinde   aldığı rollerle seyircilere bir kez daha kendini sevdirdi.
Serenay Sarıkaya, 2013 yılında ekranlara merhaba diyen Medcezir isimli dizisinde Çağatay Ulusoy, Barış Falay, Şebnem Dönmez ve Mine Tugay’a rol arkadaşlığı yapmaktadır. Dizide ise, Mira karakterini canlandırmaktadır.

Serenay Sarıkaya Resim Galerisi/ Fotoğraf Arşivi


2 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 3.302 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN