Şebnem Dönmez Biyografisi – Medcezir Dizisi Sude Kimdir ?

Şebnem Dönmez, 17 Mayıs 1974 tarihinde Almanya / Salzgitter’de dünyaya gelmiştir. 1996 yılında Murat Başoğlu ile birlikte sunduğu sabah programı; Sabah Şekerleri isimli program ile çıkış yakaladı. Program, bir dönemler sabahları televizyonlarda ki müzik ve eğlence programları kategorisinin öncüsü durumuna gelmişti. Murat Başoğlu ile birlikte iyi bir ikili olan oyuncu 1997 yılında Star TV’de” Görevimiz Tehlike” adlı bir yarışma programını beraber sundular. 1998’de ise Şebnem Dönmez Star TV’de bir showgirl olarak tüm hünerlerini gösterdiği Cumartesi Gecesi Ateşi isimli programın sunuculuğunu yaptı.

Şebnem Dönmez Oynadığı Diziler / Filmler

Şebnem Dönmez, 21. yy. İle birlikte dizi ve sinema dünyasındaki dikkat çekici başarılarıyla gündemden uzun bir süre düşmedi. Televizyon dizilerinde; Aslı ile Kerem(2002) ve Ölümsüz Aşk (2003) dizileriyle kariyerini yükseltirken sinema dünyasına ise 2002 tarihli bağımsız bir film olan; Kolay Para Kazanma Kılavuzu ile adım attı.
Başrolleri;
2004’de Neredesin Firuze,
2006’da Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü,
2009’da Vali filmlerinin başrollerinde rol aldı.
2007 yılında Beşiktaş kültür Merkezi’ndeki Oyunun Oyunu adlı tiyatro oyununda çok büyük beğeni topladı.
Şebnem Dönmez, şu anda ise Serenay Sarıkaya, Barış Falay ve Çağatay Ulusoy gibi üst düzey ve başarılı oyuncular ile birlikte Medcezir dizisinde Sude karakteri ile başroldeler.

Şebnem Dönmez Fotoğrafları / Resim Galerisi


2 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 2.340 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN