Sağlığa Zararlı Olan Karın Yağları

Sağlığa Zararlı Olan Karın Yağları

Karın bölgesinde bulunan yağların sıklığı, bazı sağlık sorunlarına yol açabilirler. Bu yağlar vücuttaki kötü kollestrolün yükselmesine sebep olurken, (LDL) bir yandan da vücuda yararlı olan iyi kollestorlü de düşürür. (HDL)

Vücuttaki kan pompalanma oranını yükselttiği için, tansiyonun yükselmesine sebep olur. Bunlarla sınırlı kalmayıp, vücuttaki anjiotensin hormonuna olumsuz etkide bulunarak, felç riskini yükseltir.

Karın bölgesindeki bu yağlar büyüdükçe, karın kaslarının zayıflamasına neden olabilirler. Bu sebepten dolayı bacaklar, sırt ve diğer iç organlar bu durumdan etkilenebilir. Meme kanseri oluşturma riskinin yanında, kadınlarda glikoz seviyesinin artışıyla beraber diyabet hastalığının da meydana gelmesine neden olabilir.

Bel bölgesinde de artış seyreden bu yağlar, zaman içinde pıhtılarıyla beraber damarlarda tıkanıklığa yol açabilirler. Bununla beraber kalp kasılmaları, kalp spazmları, hatta kalp krizleri meydan gelebilir. Bu tarz sağlık sorunlarıyla karşılaşmak istemiyorsak, biran önce karın bölgesindeki yağlardan kurtulmamız gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN