Saç dökülmesini önleme yolları

MASKE VE MASAJLA SAÇLARINIZI BESLEYEBİLİRSİNİZ
Saç kırılmaları saçın incelmesi ve kopması şeklinde olmaktadır. Kırılmaya eğimli olan saçların nem ve proteine ihtiyacı vardır. İhtiyaçları giderilmeyen saç kestirilse bile kopmalar devam edecektir. İnce telli saçlar için formül olarak uygulayabileceğiniz saç maskesi sayesinde saçlarınız sağlıklı ve daha hacimli görünecektir. Maskelerden bazıları 3-4 yemek kaşığı yoğurt, yarım çay bardağı badem yağı ve 1 yemek kaşığı limon suyu karıştırılarak sürebilir veya 4 yemek kaşığı mayonezi 1 yumurta ile karıştırıp ince telli saçlarınız için besleyici maske hazırlayabilirsiniz. Haftada 1-2 kez badem yağı, susam yağı veya zeytinyağı ile saç derinize masaj yaparak saçlarınızın onarılmasına güçlenmesine yardımcı olabilir ve saç tellerinizin beslenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

SAÇ TEDAVİSİ

Yaşın ilerlemesiyle birlikte insanların vücutlarında bir takım değişiklikler ortaya çıkabilmektedir. Hücrelerin kendilerini yavaş yenilemesinden dolayı bazı durumlar kalıcı olabilmektedir. Özellikle bu kişilerin en çok şikâyetçi olduğu konular arasında zayıflayan ve dökülen saçlar bulunmaktadır.

Kişinin genç yaşlardan itibaren saçına çok iyi bir şekilde bakması gerekmektedir. Hem kullanılan ürünler hem de uygulanan teknikler saç tedavisi konusunda büyük önem taşımaktadır. Saç problemi yaşayan birisinin toplum içerisinde yaygın olarak kullanılan yanlış teknikleri uygulamaması gerekmektedir. Bu ve tüm sağlık konularında kişileri bilgilendirmek amacıyla kurulan baseneritme.com sitesi, hizmetlerine hız kesmeden devam etmektedir. Saç tedavisi konusunda merak edilen tüm konular site içerisinde yer almaktadır.

Ayrıca sitenin takipçilerinin arasında birbirlerine yorum yapabilmesi ve soru sorabilmesi dikkatleri çekmektedir. Sitenin içerik olarak son derece kaliteli ve zengin olduğu görülmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN