Rıza Akın Kimdir ? Biyografisi / Maral Dizisi Muhsin Karakteri

Rıza Akın Hayatı, Kaç Yaşında ? Nereli ?

Rıza Akın, 1 Ocak 1957’ de Adana’ da Erzincanlı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Orta okul yıllarında Adana’ da tiyatro ile tanışan ve tiyatro için Ankara’ ya taşınan ünlü oyuncu Ankara Birlik Tiyatrosu’ nda profesyonel tiyatro oyunculuğu yapmıştır. Devamındaki süreçte tiyatroya ara veren Rıza Akın iletişim üzerine eğitim alarak bir süre gazetecilik yapmıştır.

1997 yılında kurduğu Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu’ nun beş yıl sanat danışmanlığını yapmıştır. Aynı zamanda halen Adana Tiyatro Derneği’ nin yönetim kurulu üyesidir. Tekrardan oyunculuğa dönüşü ise Kuartet filmi ile olmuştur.

İlk televizyon televizyon dizisi deneyimi Beyaz Gelincik isimli projede canlandırdığı Resul karakteri ile olmuştur. Sonrasında birçok dizi ve sinema filminde rol alarak oyunculuk kariyerini başarılı bir şekilde devam ettirmiştir. Son zamanlarda yer aldığı proje olan Kardeş Payı isimli dizide oldukça dikkat çeken Tashin karakteriyle rol almıştır. Usta oyuncunun şu günlerdeki son televizyon projesi ise Maral dizisidir. Maral dizisinde Rıza Akın Muhsin adlı karaktere hayat vermek üzere yer almaktadır.

Rıza Akın Fotoğraf Arşivi / Resim Galerisi


11 Mart 2015 tarihinde eklendi, 1.884 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN