Pürüzsüz Parlak Bir Cilt İçin Tavsiyeler

 Pürüzsüz ve patlak bir cilt için birkaç öneri aslında çok önemlidir.İşte o küçük tavsiyeler;  

– Yüzünüzü tazyikli su ile yıkayın.Bu biçimde yapılacak bir duş,çevresel faktörlerin yol açtığı cilt stresini azaltır.

– Artık bütün cilt bakım ürünlerinde rastlayabildiğimiz C vitamini,kan dolaşımını ve kolajen üretimini arttırdığından dolayı bu tip ürünleri tercih etmelisiniz.

 – Cildinizi mutlaka nemlendirin.Yeni çıkan pek çok nemlendirici ürün gün boyu süren bir etkiye sahip.Proteinli ve doğal bitki özlü olanlar ise cildi daha aktif hale getirip koruyucu bir tabaka oluşturmasını sağlıyor.  

– Koku kompresleri cilt ve duyularınızı harika şekilde canlandırır.Dörder damla doğal limon ve selvi ağacı özünü ve iki damla da ardıç yağını iki litre kaynar suyun içerisine koyun.Sizin yüz havlunuzu bu karışımın içine hemen daldırın ve yüzünüze örtün.

 – Gece saat 1’den evvel güzellik uykusuna yatmayı sakın ihmal etmeyin. Bedenimiz özellikle bu ilk uyku saatlerinden gece yarısına doğru zamanda büyüme hormonlarını üretir. Bu hormonlar da  hücre yenilenmesini desteklemektedir.

– Lipozom maskeleri cildiniz için çok besleyicidir.Ayrıca da cildin alt tabakalarına da nüfuz ettiğinden dolayı etkilerini daha uzun vadede gösterirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN