Patates Diyeti Nedir ? Haşlanmış Patates Diyeti Nasıl Yapılır ?

Patates diyeti büyük oranda haşlanmış patates menüsü içeren bir  haftalık bir diyettir.  Patates çok iyi bir karbonhidrat deposudur.  Fakat aynı zamanda zengin vitamin ve mineraller ihtiva eder.  Patatesi yağla birlikte kızartmak hızla kilo almamıza neden olurken suyla haşlamak hem az kalori barındırmasına hem de bizi tok tutmaya yardım eder.

Tavsiye edilen tüm diyetlerde olduğu gibi patates diyetinde de asıl hedef az kalori alarak daha çok kalori harcamak ve bu sayede kilo verdirmeyi sağlamaktır.

Patates diyeti Ender Saraç tarafından önerilen bir nevi şok diyettir. şok edici etkisi vücudun alışık olduğu bol miktarda karbonhidratı ve yağlı yiyeceklerin keserek vücudun bir çeşit şoka girmesini sağlamaktır.

Patates diyeti ile kaç kilo verebilirim?

Patates diyeti uygulayarak 1 haftada 3 kilo verenler olduğu gibi bir haftada 5 kilo verebilenler de vardır. Patates diyetiyle her gün aldığınız kalorileri düşürerek ve egzersiz aktivitelerinizi artırarak daha fazla enerji sarf etmenize ve dolayısıyla kilo vermenize yol açarsınız.

Bir haftadan fazla uygulanması önerilmeyen patates diyeti size 3-5 kilo verdirebilir. Hemen her öğünde 2 adet haşlanmış patates tüketeceğinizden dolayı açlık hissetmeyecek ve çarçabuk kilo vermeye başlayacaksınız.

Vücut gerekli mineral protein ve vitamin desteğinden mahrum kalabileceği için uzun sürelerde patates diyeti uygulamak sağlıklı olmayabilir.

Tüm diyetlerin amacı sağlıklı ve hızlı bir biçimde kilo verdirmek olduğuna göre; patates diyeti de kısa zamanda sağlıklı kilo verdirmeyi amaçlayan bir diyet olarak haşlanmış patates / patates salatası ve bol yeşillik severlere önerilebilir.

Etiketler:

Patates Diyeti Nedir ? Haşlanmış Patates Diyeti Nasıl Yapılır ? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Elif dedi ki:

    Patates diyetini ilk defa duydum, güzel, lezzetli bir diyete benziyor, arkadaşlarıma tavsiye edeceğim

  2. En Kazançlı Yol dedi ki:

    Güzelmiş özellikle her öğünde patates salatası yiyebilirim. Bana uyar 😀

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN