Parfüm Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Güzel Kokarken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Parfüm kullanmanında püf noktaları bulunmaktadır. Güzel kokmak ve yaymak amacıyla kullandığımız parfümler yanlış kullanıldığı vakitlerde gerçek kokusunu hissettirmez ve farklı kokular yayabilir. Hoş ve güzel bir kokuyu üzerinizde taşımak ve yaymak istiyorsanız parfüm kullanırken nelere dikkat edilmeli,nasıl kullanılmalı bunları öğrenmelisiniz. Parfüm kokunuz ile çevrenizde bulunan kişileri büyülemek için işte yapmanız gerekenler;

Saç’ta Parfüm

Saçınıza parfüm sıkmak istiyorsanız, öncelikle saçlarınızın kesinlikle temiz olmalarına dikkat edin. Bir diğer nokta ise şampuan kokunuz ile parfüm kokularının birbirine karışmaması amacıyla şampuanınızı kokusuz olanlardan seçin. Saçlarınız uzunluğu eğer kısa ise saçınızın diplerine, eğer ki uzun ise saçlarınızın uçlarına sıkmanız iyi olacaktır.
Küçük bir hatırlatma : Saçınızı fırçalamadan önce kesinlikle fırçanıza hafifte olsa parfüm sıkmayı unutmayın.

Giysilerde Parfüm

Parfüm ve bu tarz kokular pamuklu, yünlü gibi doğal lifle işlenmiş kumaşlarda uzun süre kalıcıdır ve rahat bir şekilde yayılır. Sentetik (doğal olmayan) liflerde ise yayılımı ve kalıcılığı az seviyededir. Parfümün en uzun süre kalıcı olduğu kumaş türleri ise kürkler ve muslin kumaştan dokunmuş eşarplardır.

Giysilere parfüm sıkılabilir tabiki gelişigüzel değil: Parfümünüzü giysilere sıkarken, ceket ve mantolara sıkacaksanız üzerine değil astarlarına sıkın, eğer etek ve elbiselere parfüm sıkacaksanız etek baskılarına sıkmanız sizin için yararlı olacaktır.
Kesinlikle giysilerinizin üzerine veya farklı noktalarına farklı parfümler sıkmayın. Eğer sıkarsanız üst üste sıkılan parfümlerin molekülleri genelde iyi bir karışım oluşturmayacakları için ve kötü bir etki uyandıracaktır.

Birde uyarı; Özellikle incilerinizin ve mücevherlerinizin yakınında kesinlikle parfüm kullanmayın: parfümlerin içeriğinde bulunan alkol mücevherlerin parlaklığını azaltacaktır hatta yok bile edebilir.

Giysi dolabınıza parfüm sıkmayı unutmayın.

Küçük bir hoşluk amacıyla çamaşırlarınızın bulunduğu dolaplara veya çekmecelere parfüm ile nemlendirilmiş bir yünlü bez veya kumaş parçası koyun.

Vücut üzerinde parfüm

Parfümlerin kimyasal içeriğinden dolayı kokularını yaymaları için sıcaklık, hareket gibi etkenlere ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple parfüm sıkma noktasında vücudun bazı bölgeleri torpillidir:
*Sıcak ve nemli noktalar parfümü en fazla yayan bölgelerdir yani; Koltuk altları, göğüs araları, kulak arkaları ve göbek etrafı.
* Kanın fazla pompalandığı yerlerde parfüm yayma noktasında etkilidir; Bilekler, şakaklar ve boyun bölgesi.
*Hareketli eklemler. Dirsekler ve diz kapaklarının içleri.

Etiketler:

Parfüm Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli ? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. kamera sistemleri dedi ki:

    paylaşım için çok teşekkürler

  2. Aynur Dağlıca dedi ki:

    Güzel öneriler teşekkür ederim özellikle giysi dolabına parfüm sıkmak çok mantıklı.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN