Önü Kısa Arkası Uzun Abiye Modelleri

Abiye giyim bayanların özel günlerinde tercih ettikleri gösterişli ve bir parçada olsa dekoltesinin mevcut olduğu giyim tarzlarından biri. Kullanılan kumaş, dikiş kalitesi, desenlerin uyumu, model tercihleri ile giyildiğinde göz önünde olunması hatayı çabuk göstermesinin sebebidir. Bu açıdan abiye elbise alırken vücut tipinize göre model seçerken, kumaş ve dikiş işçiliğine de dikkat edilmesi gerekir.

Abiye kıyafetlerde görülen potluk, kumaşların sarkması veya dikişin kalitesiz olması, çok özel bir gecede sizi pişman ederek mutsuz olmanıza sebep olabilir. Yine model seçeneği sizin sevdiğinizden ziyade vücut tipinize göre tercih edilmelidir. Son yıllarda moda olan önü kısa arkası uzun abiye modelleri ise özellikle genç kızların en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Bele oturan ve belden aşağıya doğru genişleyerek arkasının bir kuyruk gibi inerken ön kısmının ise kısa bırakılarak arkaya doğru yanlardan aşağıya ovalleştirilerek bir bütünlük oluşturulmaktadır.

Bir çok ünlü marka içinde özellikle Kemal İdiz’in tasarımları içinde yer alan leopar desenli iç astarı kırmızı uzun abiye elbise vücut tipine güvenenler için oldukça şık bir model.

Yine Tarık Ediz’in tasarımlarından biri olan üst kısmı straptez beyaz abiye olup düğme detayları ile önü süslenerek, belden aşağıya doğru katlı tüllerden inan etek kısmınında etek kısımları düğme renkleriyle bütünlük oluşturacak şekilde renklendirilen arkası uzun önü kısa gelinliği andıran bu abiye genç kızların rüyalarını süsleyecek kadar özel ve güzel bir model. Bu modellerde uzun boylu olmak ve belden oturtmalı olmasından dolayı bel kısmı ince olan bayanların özellikle tercih sebepleri içinde yer alacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN