Namaz Elbiseleri Modelleri

Müslüman camiası içinde namaz yapılması farz olan ibadetlerin en özeli. Bu anlarda dinimiz gereği uyulması gereken bazı kurallar varki giyinme şeklide bu kurallar içinde yer almaktadır. Temizlik dinin temeli zaten. O yüzden namaz kılınan yer kadar namaz kılarken giyilen kıyafetin temizliği de şeklide önem arz etmekte.

Bayanların tüm vücutlarını örten bir kıyafet giymesi şartı göz önünde bulundurularak kolaylık sağlamak açısından ve yanlarında bile taşıyabilecekleri hazır namaz elbiseleri tasarlanmış. Allah’ın karşısına en güzel şekilde çıkmak ve namazını huşu içinde kılmak için hazırlanan bu elbiseler çoğu zaman boydan bel bölgesinden krovize geçirilen bağcıklarla bağlanarak yeni bir kıyafet değişikliği yapmadan giy ve namazını kıl mantığına yönelik bir elbisedir.

Eskiden bir kaç desen ve modeli mevcutken günümüzde modelleri de çeşitlilik göstermekte. Kimono tarzı denen namaz elbiseleri daha çok feraceye benzeyen bir model olup vücut hatlarını belli etmeyecek kadar bol oluşu, namaz kılarken diz kapağının altına kadar uzanan üst kıyafet giyme zorunluluğuna göre ayak bileklerine kadar uzanan bir modeldir. Namaz kılarken içinizin görünmemesi gerektiğinden özellikle koyu renklerin tercih edilmesi gerekir. Hafif ve üfül üfül olan bu model sıcak yaz aylarında sizi bunaltmayacaktır.

Diğer bir model ise düz ve rahat kesim olan elbiselerdir. Boyundan giyilerek namaz esnasında hareketlerinizi kısıtlamayacak ve namaz adabına uygun sadelikte bir elbise modelidir. Hiç bir yerinde süs ve detaya yer verilmez. Düz ve desenli modelleri olup, kişinin zevkine göre vereceği bir tercihtir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN