Mutluluk Veren Yiyecekler

Mutluluk Veren Yiyecekler

Günlük iş temposu, ailevi sorunlar, çevresel sorunlar gibi nedenlerden dolayı insanlar bazen strese girerek mutlu olmak için kendilerini buz dolaplarının önünde bulabilirler. Uzmanlar bazı yiyeceklerin mutluluk verdiklerini belirtiyorlar.

İşte mutluluk veren yiyecekler:

Muz: İçeriğinde bulunan seretonin maddesi kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Gün içinde yemek arasında bir muz yemek mutluluk verecektir. Ayrıca bağışıklık sisteminizi de güçlendirir.

Portakal: C vitamini deposu olduğu herkesçe bilinir. C vitamini sizin kendinizi dinç hissetmenizi sağlar, enerji verir. Yorgunluk hissinizi alır. Ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Kanserden korur. Portakal suyu cildinizi de besler.

Çilek: B, C ve K vitaminleri bakımından zengindir. Stresi giderir. Cildi nemlendirir ve tazeler. Sindirim sistemini çalıştırır. Tansiyona iyi gelir. Kansere karşı koruyucudur. Dinçlik hissi verir.

Üzüm: İçeriğindeki doğal şekerin hızlıca kana karışması sayesinde anında kendinizi enerjik hissetmenizi sağlayan şifalı bitkiler arasında önemli bir yere sahip olan meyvedir. Ayrıca cinsel gücü arttırır. Sütü az gelen annelere sütünü çoğaltmaları için üzüm yemeleri tavsiye edilir. Baş ağrısına da iyi gelir.

Çikolata: Mutluluk veren besinlerin başında gelir. Çikolata yendiğinde salgılanan endorfin hormonu sayesinde insanların kendilerini mutlu hissettikleri uzmanlar tarafından kanıtlandı. Seretonin içermesi sebebiyle stresle mücadelenize yardımcı olur. Kemikleri güçlendirir.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN