Müthiş Güzelleştiren Yüz Maskeleri, Pamuk Gibi Bir Cilt İçin

Yüz güzelleştirmek, yüz maskesi, yüz maskeleri, güzelleştiren yüz maskeleri, doğal yüz maskeleri, pamuk gibi bir cilt için yüz maskeleri

Güzel bir cilde sahip olmak için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Ya da bunun için bir mucize beklemenize gerek yok. Güzel bir cildin yolu  mutfağınızdan geçiyor.. Evet yanlış okumadınız, güzel bir cildin sırrı mutfağınızda.. Nasıl mı? Tamamen doğal ve organik ürünlerle.. Yoğurt, limon, nane, yağ gibi ürünler hepimizin mutfaklarında olmazsa olmazdır. Peki bu ürünleri güzelliğiniz için kullanmaya ne dersiniz? Şimdi sizlere doğal yüz maskeleri ile nasıl güzel olunur onları anlatacağız..

Siyah Noktalar İçin Yüz Maskesi

Gerekli Malzemeler: Limon suyu + Yoğurt

Hazırlanışı ve kullanımı: Bir kase yoğurdun içerisine 1 yemek kaşığı ya da 1,5 yemek kaşığı limonu ekleyin. Daha sonra iyice karıştırın. Karışım bir kıvama ulaştıktan sonra gözlerinize temas ettirmeden yüzünüze uygulayın. Uygulama sonrası 20 dakika bekleyin ve yüzünüzü yıkayın.

Yağlı Ciltler İçin Maske

Yağlı ciltlerin nemlendirilmesi çok önemlidir. Bu, sivilce veya akne gibi sinir bozucu şeylerden sizi tamamen koruyacaktır.

Malzemeler:  Limon suyu + Bal + Süt

Hazırlanışı ve Kullanımı: Normal boyutlarda bir kahve fincanı içerisine bir kaşık bal, bir kaşık limon suyu ve bir kaşık sütü koyun. Belirli bir kıvama gelene kadar iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze ve boynunuza iyice yedirerek uygulayın. Kurumasını bekleyin ve önce nemli biz havlu ile daha sonra ılık su ile yıkayın. Bu işlemi hafta da bir kere yapmanızı öneririz.

Cilt Leke ve İzleri İçin Maske

Cildimiz de ki siyah lekeler ve onlardan kalan izler çok can sıkıcı olabiliyor. Bunlardan kurtulmak ve bir daha oluşmalarını engellemek çok kolay.

Malzemeler: Limon Suyu – Bal – Yoğurt

Hazırlanışı ve Kullanımı: Bir tam yemek kaşığı hakiki bal, iki yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı limon suyunu derin bir kaba koyup uzunca bir süre karıştırın. Karışım koyu bir kıvama geldiğinde gözlerinize değdirmeden yüzünüzün her yerine sürün. Karışım kuruyana kadar bekleyin, ancak kuruduğundan emin olun. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu bakımı hafta da 1 ya da 2 kere yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN