Mine Tugay Kimdir ? Biyografisi, Oynadığı Diziler ve Resimleri

Mine Tugay Hayatı / Nereli / Kaç Yaşında / Oynadığı Diziler

Mine Tugay, 28 Temmuz 1978 yılında Konya’da dünyaya gözlerini açtı. Lise düzeyini Yeni Levent Lisesinde tamamladı . Ardından ise 1997 yılında oyunculuğa ilk adımını Masal Gerçek Tiyatrosu’nda oynadığı ilk rol olan ‘Büyük Kulaklı Küçük Ayı’ isimli oyun ile attı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Oyunculuk Bölümünü kazandı.

Konservatuar’dan mezun olduktan hemen sonra Semaver Kumpanya’da tekrar tiyatro oyunlarında oynamaya başlamıştır. 2003 Yılında ise ‘Onikinci Gece’ ve ‘Kuşlar Meclisi’ oyunlarını başarı ile oynadı. O günlerde  ‘Gülbeyaz’ isimli dizide de rol aldı ünlü oyuncu.

Mine Tugay, 2004 yılında ‘Adı Aşk Olsun’ isimli romantik dizide ve ‘Gönül Yarası’ isimli yerli sinema filminde rol almıştır. Yine 2004 yılında Semaver Kumpanya’da  Bülent Emin Yarar ve Işıl Kasapoğlu  rejisi ile birlikte  ‘Mem ile Zin’ adlı oyunda oynadı.

2005 yılında ise  ‘Aşk Her Yaşta’ isimli  dizide oynadı. Devamında ise Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını tamamlarken aynı zamanda ‘Aliye’ isimli sevilen dizide rol almıştır.

Mine tugay, 2013 yılından beridir ekranların çok sevilen dizilerinden biri olan  Medcezir isimli dizide Çağatay Ulusoy, Barış Falay, Şebnem Dönmez ve Serenay Sarıkaya ile birlikte rol arkadaşlığı yapmaktadır.

Mine Tugay Fotoğrafları / Resimleri 2015


3 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 4.047 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN