Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ? (Çözüm)

Mide bulantısı, kusmalardan önce ortaya çıkan rahatsız edici bir histir. Bir hastalık değildir, geçici bir durumdur. Stres, yanlış beslenme, depresyon, gebelik, reflü başlıca sebeplerindendir. Diğer bir sebebi ise seyahat halidir. Yolculuk esnasında bu rahatsız edici his yüksek boyutlara ulaşmaktadır. Bu kötü histen kurtulmak için şu tür alternatif çözümler uygulanabilir;

– Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı toz zencefil katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülerek içilir.

– Bir çay fincanı kaynamış suyun içine bir çay kaşığı nane ve bir küçük parça kabuğuyla birlikte limon katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir kahve fincanı limon suyu ile bir silme tatlı kaşığı Türk kahvesi karıştırılıp içildikten sonra üzerine bir kahve fincanı ılık su içilir.

– Yolculuk esnasında kötü hissettiğinizde yukarı  doğru bakın ve derin derin nefes alın,bu tür anlarda yemek üzere yanınıza daha önceden tuzlu yiyecekler alın.

– Temiz hava almanız için bulunduğunuz odanın penceresini açık tutun.

– Önceden kaynatmış olduğunuz suyun içine kekik atıp demleyin. Daha sonra demlemiş olduğunuz bu çayı gün içerisinde tüketin.

– Vücuttaki sıvı kaybının azalması bulantıyı tetikleyen faktörlerden biri olduğu için o gün içerisinde bol su tüketmeye özen gösterin.

– Karnınızın uzun süre aç olması da etkilidir Bu sebeple midenizi uzun süre boş bırakmamaya, ara öğünleri  aksatmamaya dikkat edin.

– Faydalı olan bitkilerden diğeri de adaçayıdır. İyi demlenmiş bir adaçayı derdinize deva olacaktır. Bu çayı günde üç öğün birer bardak içebilirsiniz.

– Gün içerisinde yemeklerinizi çok ağır, yağlı, kızartmalı yiyeceklerden seçmemeye özen gösterin. Aksi takdirde bulantı kaçınılmaz son olabilir.

– Eğer bulantınızın sinirsel bir sebepten kaynaklandığını düşünüyorsanız kaynamış suyun içerisine ıhlamur katıp demlenmesi için yaklaşık on dakika bekleyin. Hazırlayıp içtiğiniz bu çay sizi ve midenizi rahatlatacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN