Mezuniyet Elbise Modelleri

Mezuniyet törenleri hayatımınız en önemli anları bu anları güzel ve özel yapmak için elimizden gelen tüm çabayı harcarız. Tören öncesi ve sonrası etkinliklerde hem rahat hem de şık olmak için tercihlerimizi düzgün biçimde yapmalıyız. Bunun içinde törende yapılacak aktiviteleri göz önünde bulundurarak kıyafet seçmeliyiz.

Genellikle yaz olaylarında olan mezuniyet törelerinde ilk tercihiniz sizi güneş altında kavurmayacak kumaşlar olmamalı. Törenin ağırlığına yakışır elbiseleri tercih etmemizi tavsiye ederiz. Cüppe ve kep renklerine gidecek renklerinizce tercih etmelisiniz. Aksi taktirde renk cümbüşüne dönebilirsiniz. Tek parça elbiseler mürdüm eriği, krem, siyah, bordo kalem formda gelen elbiseler tercih edebilirsiniz.

Son günlerde kalem formadaki elbisede açılan önden yırtmaçlar çok trend. Elbisenizin sade fakat gösterişli dikişli üstünüze tam oturan ve kaliteli bir kumaşa sahip olmasına dikkat edin. Çünkü böyle önemli bir günde basit ve özensiz görmek istemezsiniz. A kesim elbiselerde tercih edebilirsiniz bu tarzda elbise eteği mutlaka diz üstünde olmalı ayrıca yaka ve kolları yazın sıcağına uygun olmalı. Çünkü cüppe ve kep içinde sıcaklı birlikte çok fazla rahatsız edici olabilir. Renk seçimi mutlaka cüppe ve kepe yakın tonlar yada tamamen renksiz elbiseler seçebilirsiniz. Ayakkabılarınız yazın sıcağına uygun materyalde olmalı ayrıca kalın topuklu seçmelisiniz çünkü bir kaç saat ayakta durmanız gerekirse yorulabilirsiniz. Elbise etekleri çok dar veya yırtmaçlı olması da yürümenizi zorlaştıracaktır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN