Metabolizma hızlandırma yolları, metabolizma nasıl hızlanır?

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler, metabolizma nasıl hızlanır, metabolizma hızlandıran gıdalar, metabolizma hızlandırma yöntemleri.

METABOLİZMAYI HIZLANDIRMAK

Metabolizma, vücuda giren besin maddelerinin parçalanıp emilimi (katabolizma) ve vücut için bu besinlerin tekrar birleştirilmesi (anabolizma) işleridir. Metabolizması yavaş insanlar kilo almaya eğilimlidirler. Vücuda giren besin işlenemeyip vücuttan da atılamayınca yağa dönüştürülür ve de kilo alımına sebep olur. Metabolizmayı hızlandıran tüyolar aşağıda sizle için sıraladık.

1-Kesinlikle hareketi hayatınızın her köşesine yayın. Hareket demek, vücudun işlemesi, dolaşımın, solunumun, sindirimin, boşaltımın her şeyin hızlanması demek. Günlük bir egzersiz programınızın olması, hem metabolizmanız, hem de sağlığınız için faydalıdır. Prgoramınız olmasa bile günlük bir hareket kotası uygulayın kendinize. Yürümek sıradan bir iş gibi görünsede, temponuzu arttırarak bunu spor haline getirebilirsiniz. Diğer Metabolizmayı hızlandıran tüyolar için de faydalı olacaktır spor.

2-Su içmek, hayat için bir gerekliliktir. Fakat metabolizmanızı hızlandırmak istiyorsanız, günlük sıvı tüketiminizin yarısı kadar arttırmanız etkili olacaktır. Çünkü su, yağ yanması reaksiyonu için gerekli elementlerden biridir.

metabolizma-hizlandirma

metabolizma-hizlandirma


3-Metabolizmayı hızlandıran tüyoları sıralarken, tabi ki de yemek yeme alışkanlıklarınıza değinmeniz gerektiğinizi söyleyeceğiz. Hazır gıdalardan uzak durmalısınız. Metabolizmayı hızlandıracak besinleri yemek programınıza eklemelisiniz. Örnekler vermek gerekirse, lahana çorbası, bağırsakları hızlandırıcı bir besindir, ayrıca tok tutar. Aynı şekilde keten tohumu, yoğurt, kahve ve yağsız protein temalı besinler tüketilmeli.

4- Geç saatte yemek tüketilmemelidir. Uyku öncesi tüketilen, ve de uyumadan önce sindirilmeyen besinler, metabolizmanıza zarar verecektir, onu yavaşlatacaktır. Uyandığınızda da kendinizi aşırı halsiz hissedeceksiniz. Metabolizması yavaş insanlar halsiz düşmeye daha meyillidirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN