Merakla beklenen Warcraft’ın son fragmanı yayınlandı

Yönetmenliğini 2009 yılında bir bilim kurgu filmi için az sayılabilecek bir bütçe olan 5 milyon Dolar ile hayata geçirdiği Moon filmi ile bilinen Duncan Jones’un üstlendiği Warcraft filmi, Warcraft evreninde geçen hikayenin sadece bir kısmına değinecek.  Halk ve orklar arasındaki savaşı konu alacak olan bu birincil film yönetmeni Jones’un açıklamalarına göre filmde insan merkeze alınmayarak hikaye keza orklar ayrıca halk müziği açısından anlatılacak.

Başrollerinde ülkemizde de çok sevilen popüler dizi Vikings’deki Ragnar karakterine hayat veren Travis Fimmel ile Görevimiz Tehlike: Hayalet Protokol’de karşımıza çıkan Paula Patton’ın yer alacağı projede ayrıca Maymunlar Cehennemi ile tanıdığımız Toby Kebell yer alacak.

Millet ve orklar arasındaki ilk savaşı anlatan ve 1994 yılında piyasaya meydana çıkan ilk Warcraft oyununun hikayesinin esas alınacağı söylenen Warcraft filminin sinema uyarlamasının beklenen gişe başarısını yakalaması halinde uzun yıllar sürecek bir seriye dönüştürüleceği ve video oyunlarındaki hikayenin beyaz perdede devam edeceği oyunun yapım şirketi Blizzard ve filmin yapımcısı Legendary Pictures göre açıklanmıştı.

Çekimleri 123 gün süren ve post prodüksiyon süreciyle beraber toplamda 20 aylık bir sürede tamamlanarak vizyona hazırlanmış ayla gelecek olan Warcraft’ı ise fazla riskli bir meslek olarak nitelendirmek muhtemel. Daha önce beyaz perdeye uyarlanmış olan video oyunlarının başarısızlıkları göz önüne getirildiğinde 150 milyon dolarlık bütçesiyle galibiyet riskinin az olduğu bir yerde atılan adımın riskine şive yapılıyor.

Warcraft 10 Haziran’da beyazperde’de olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN