Meme Silikonları Patlar mı?

Meme Silikonları Patlar mı?

Geçmişte bu konuda yaşanmış bir kaç olay aslında mevcut ancak bu olayların gerçekleşme tarihleri silikonların hem yeni yeni uygulanmaya başladıkları tarihlere denk geliyor, hem de çok ekstrem koşullarda yahut yanlış uygulamanın yapıldığı durumlarda ortaya çıkıyorlar. Yani standart ve zorlama olmayan bir silikon implant uygulamasının patlama ihtimali neredeyse yok denecek kadar az.

Bu konuda karşılaşılan en büyük şüphelerden bir tanesi ise tabii ki meme silikonlarının vücuda zararlı olduğunun düşünülmesi. Bu implantların adında her ne kadar silikon geçse de, aslında malzemenin sadece dış kısmı silikon ile kaplanıyor ve böylece silikon gibi esnek bir malzemenin parçalanmayan, yırtılmayan ve esneyen yapısından faydalanılıyor. Silikon bölümün içerisinde ise vücut tarafından doğal yollarla parçalanabilen ve patlasa bile çevresine zarar vermeyen çeşitli jeller, serumlar veya diğer yapay malzemeler bulunuyorlar. Yani silikon patlamasının olduğunu varsaysak bile bunun sağlığınıza ciddi bir zarar verme ihtimali neredeyse yok.

Silikonların patlamasından ziyade silikon kaçağı denilen bir durumlar karşılaşmak ise bazen mümkün olabiliyor. Silikon takılan kadının vücudu bazen bu silikona tepki geliştirebiliyor ve vücut dokusu göğüs silikonunun çevresinde sert bir yapı oluşturuyor. Bu yapının arasından çıkan silikon ise kötü bir görüntüye neden olabiliyor. Ancak doğru bir silikon uygulamasının bu tip sorunların önüne geçebildiği de yine uzmanlar tarafından açıklanıyor.

Dolayısıyla kadınların silikon patlamasından korkmaları için hiç bir neden yok fakat bu işlemin merdiven altı ucuz ve lisansı olmayan yerlerde yapılmasını kesinlikle önermiyoruz. Alanında bilgili ve deneyimli bir estetik cerrahın meme silikonunuzu uygulaması hem sağlığınız hem de güzel bir görünüm için dikkat etmeniz gerekenler arasında. Fiyatına aldanarak yetkisiz kişilerin yapmayı önerdikleri işlemlerden ise kesinlikle uzak durmanız gerekli.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN