Makyajla Uyumanın Zararları

Makyajla Uyumanın Zararları
Gündüz gözüyle karşılaştığımız ve gözlerimizi alamadığımız kadınlar, makyajlarıyla bizleri derinden etkilerken, gece uyumadan önce temizlenmeyen makyaj, zaman içinde kadınlar için adeta bir kabusa dönüşüyor.
Gece uyurken cilt kendi kendini sürekli yeniler. Ancak uyumadan önce temizlenmeyen makyaj, gece boyunca ciltte kurumalara sebebiyet verir ve cildin kendini yenilemesini engeller.
Uyumadan önce temizlenmeyen fondöten, geceleyin cildin nefes almasına angel olduğu gibi, erken yaşlanmaların da habercisidir. Geceleyin temzilenmeyen maskara, gece boyunca kuruduğu için kaşların köklerini kapatır. Bu da zaman içinde kaşlarda kırılmalara yol açar ve kuruyup köklere bulaşmış olan maskara, yeni kaş köklerinin çıkmasına da engel olur.
Ayrıca kuruyan maskarayı temizlemek zorlaşacağı için gözün tahriş olma durumunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Bir diğer husus da geceleyin ruj ile yatmak. Temizlenmeyen ruj zamanla içindeki kimyasalların ayrışması sonucu dudaklarda kuruluğa ve çatlaklara neden olabilmektedir. Uyumadan önce ruj temizlenmeli, nemlendirici kremler kullanılarak kurumaların önüne geçilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
SGK DANIŞMANI İNGİLİZCE ÖĞREN-ALMANCA ÖĞREN PARA BANKA KREDİ FOREX ALMANCA ÖĞREN